Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a legjobb Msc ebben a...

Mi a legjobb Msc ebben a helyzetben egy Mérnökinfós bsc után?

Figyelt kérdés

BME VIKen most végzek Ménrökinformatikus kézésen és gondolkozom az mester képzésen.


Az angol jól megy és van már 1 év backend tapasztalatom (C#) pici frontenddel és valószínűleg ebben az irányban akarok tovább menni.


Nyílván a fő cél a szakmai kiteljesedés mellett a minél nagyobb fizetés.


Érdekelnek a Mérnökinfórs msc, de az a baj, hogy nem hiszem, hogy sok hasznát venném az Analízis 3 és ehhez hasonló tantárgyakkal. Főleg, mivel nem annyira jó az átlagom, konkrétan átlagos, így például Aut tanszékre nem jutnék be, tehát lehet valami beágyazott cuccal kéne Msc-n is szórakoznom vagy valami egyéb számomra lényegtelen dologgal.


Tehát elkedztem gondolkodni gazdinfó és egyéb gazdasági mester képzéseken, amik akár levelezőn is indulnak.


Azzal a gondolattal, hogy nem nagy cucc lerakni, de lehet 20 év mulva segíteni fog a karrieremben ha esetleg tényleges programozástól eltávolodok valmailyen vezetői pozícióba.


Szerintetek mi a legjobb msc akkor ha valaki nagy vállalati rendszereket akar fejleszteni és egy jó karriert szeretne befutni az ITn belül?


(Persze tudom, hogy akár diploma sem kell egy jó karrierhez, de nyílván azért nem árt és biztos van 1-2 képzés, ami ha lehelletnyit is, de könnyíti az ember dolgát)



2023. ápr. 29. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem tartalékold magad egy rendes, külföldi mesterszakra. Nézd meg például a BIS (Business Information Systems) MSc-ket. Tipp: a svéd és finn egyetemek teljesen ingyenesek, és vannak teljesen remote szakok.
2023. ápr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mérnökinfó után szerintem valóban fölösleges a Mérnökinfo Msc, akkor már valami specializáltabb pl Adattudomány Msc vagy valami hasonló ami hasznos lehet, de én azon a véleményen vagyok, hogy IT-ban nem sok értelme van az IT-s Msc-nek sokkal többet ér a tapasztalat, amennyiben fejlesztő vagy nem leszel vele előlrébb hiszen egy senior full stack fejlesztő nem attól leszel hogy van mesterképzésed, aki inkább az üzemeltetés területén mozog annak meg sokkal hasznosabb gyártói certiket szerezni, mondjuk egy hálózatosnak egésznek CCIE szintig elmenni és előrébb van mint egy Mérnökinfo MSc-vel.


Ha mindenképp valami mesterben gondolkozol, akkor én valami gazdaságit ajánlanék mondjuk Vezetés szervezés, de ennek is csak akkor van értelme, hogy ha nagyvállalati környezetben tervezed a jövőt, amúgy semmi.

2023. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem BSc után keres melót. BSc-vel és MSc-vel is 0km-es leszel a cégek szemében. Aztán majd levelezőn megcsinálod.


Én 5-6év munka tapasztala után gondolkodtam egy MSc-n, mert miért ne.

2023. máj. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!