Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak érettségire?

Hogy tanuljak érettségire?

Figyelt kérdés

1 hét és érettségi és nem tudok otthon tanulni, ha netről szedek anyagot akkor vagy elkalandozok a neten vagy a gondolataim.

Pl. nézek egy videót az anyagról és nem is ott jár az agyam. Vagy valamikor csak nézek szó szerint.


2023. ápr. 29. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát egy hét alatt nem lehet világot váltani, csak koncentrálj, ülj neki és valamennyi biztos megmarad. Van még időd, azt töltsd ki ezzel.
2023. ápr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor már fölösleges nagy dolgokba belevágni. Ilyenkor már lassan fontosabb a pihenés, hogy ne stresszeld magadat agyon. Ugye érettségire 4 év alatt készülsz fel, nem 1 hét alatt. Igaz én 2019-ben érettségiztem (azóta diplomán is túl vagyok) de hidd el,olyan marha könnyű hogy csak röhögni fogsz utána az egészen.
2023. ápr. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Próbaérettségiztem mindenből 2-esre, 3-asra. De azóta már felejtettem.
2023. ápr. 29. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyedül amire nagyon tanulni kell, az a történelem. Matekból próbálj érettségifeladatokat megoldani amennyit csak tudsz, hogy tudd a típusfeladatokat. Magyaron pedig amit gondolsz beleírsz az elemzésedbe. Ha meg tudod indokolni, hogy miért láttad ezt-azt a műbe, esetleg eszedbe jut 1-2 irodalmi szakszó, hogy metafora, megszemélyesítés, népies, akkor az is plusz pontot jelent. A nyelvi érettségiket pedig tényleg nem lehet 1 hét alatt megtanulni, max feleleveníteni ha eddig tanultál az évek során.

2-esnek viszont annyi igazat tudok adni, hogy nagyon elkezdeni tanulni már felesleges, csak átnézni kéne már a dolgokat, ha átnézed. Pihenni kell már, hogy egy "lesz ami lesz" mentalitással már ne aggódd túl magad.

Nem tudom, hogy szeretnél-e egyetemre menni, de ha igen, akkor próbáld újra jövőre az érettségit. Nem vagy elkésve.

2023. ápr. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Történelem az pont könnyedén megy mert jó volt a tanárom általánosba meg úgy alapból is arról van fogalmam.
2023. ápr. 30. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!