Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nulla biológia tudással elég...

Nulla biológia tudással elég csupán a bioszféra oldal emelt érettségire vagy inkább ezzel együtt a mozaikos könyvekből is tanuljak? Szintén nulla kémia tudással elég a 11-12.-es érettségire felkészítő tankönyv vagy még a 10.-eset is szerezzem meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék mindkét tárgyból emeltezni, ám a középiskolában ezeket nem tanuljuk, így egyedül, ha muszáj magántanárral készülnék.

Kémiából természetesen a villányi-féle Ötösöm lesz kémiából könyvet is megvenném.

Nem szeretnék "feleslegesen" tanulni, de nyilván kevesebbet sem az elvárt szintnél.

Esetleg van itt olyan, aki egyedül készült fel mindkét tárgyból az emelt érettségire?



2022. okt. 10. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
kémia:ötösömlesz, mozaik könyvek, és én szóbelire: villányi kémia kétszintű érettségire, előző összes érettségi-> kemiaerettsegi.hu előkészítő(1 hónapos, tematikusan odaadják feladatokat, sztem szuper volt) én is 0ról készültem fel 9 hónap alatt, 80 sz. lett
2022. okt. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. okt. 10. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kémiából nincsen tapasztalatom, így arról nem nyilatkozom.

Biológiából a bioszfera.com nagyon jó. Arra figyelj, hogy fenn vannak a 2024-től érvényes követelménynek szerinti anyagok is. Szóval azt nézd, ami neked aktuális. Ha 2023 májusában érettségizel, akkor a Lapozó/Jegyzetek részben találod a "régi" követelmények szerinti anyagokat. Ha 2024-ben (vagy utána) érettségizel, akkor a NAT2024-es a megfelelő.

De nem ez volt a kérdésed!

1. Az eredményes felkészülés kulcsa a motiváció. Magyarul mennyire akarod te ezt a biológiát, illetve a sikeres felvételit. Másként: mit vagy hajlandó megtenni, feláldozni érte. Mert ettől függ, hogy naponta és hetente hány órát töltesz vele - és főleg: milyen hatékonysággal tanulsz (csak ülsz a könyv mellett, vagy értelmesen tanulsz).

Ha tényleg nulla a tudásod, akkor minimum (!) heti 10-12 órát rá kell szánnod csak a biológiára. Hiszen már 7 hónap sincs a májusi érettségiig.

Ez kb. a tanulás, gyakorlás része. Plusz feladatmegoldás - mert az is nagyon fontos. Eleinte még feladatgyűjteményből érdemes (ott témánként szerepelnek a kérdések), a vége felé pedig régebbi érettségik megoldását javaslom, hogy hozzászokj. Én visszafelé kezdeném, tehát a legutóbbiaktól haladnék a régebbiek felé, mert változott a stílus, a kérdésfeltevés módja, a feladatok szövegezése az elmúlt 17 évben.

2. Vigyázz: egy önbecsapás, ha 4-5 (10!) helyen utánanézel a dolgoknak - mert szeretnél alapos lenni. Ez tiszta időpocsékolás. Nem mellesleg menekülés a tanulás elől! Mert nem fogsz többet tudni - egymásnak ellentmondó információkat fogsz találni, ami egyre jobban elbizonytalanít.

És rengeteg (!!!) időt felemészt. (Így a bioszfera.com mellé max. a Gál könyv - kiegészítésnek, és kész.) Tehát második szempont a tervezés, időgazdálkodás - és az ütemterv betartása.

3. Végül meghatározza a szükséges időt a tanulási módszered, technikád, stílusod (ezek nem szinonimák, de hasonlót jelentenek). Sarkítva: értelmezve (értelmesen), logikusan tanulsz vagy magolsz. Az utóbbi gyorsnak tűnik, de igazándiból nem vezet sehová. Kínlódással teli, és kicsi a hatékonysága közép és hosszú távon. Arról nem beszélve, hogy az összefüggések ismerte, meglátása minden érettségi feladatsorban előkerül (van, hogy csak néhány pont erejéig, de lehet, hogy egy tucat pontot is ér).

Mivel a biológia (tematika) elején kémia van, én a kémiát venném előre, abból egy alaptudással megnézném a szükséges szervezetlen és szerves anyagokat, majd ez után látnék a biológiának.

Sok sikert kívánok a felkészüléshez, és természetesen eredményes érettségit!

2022. okt. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)


Jelenleg 10.-es vagyok, így még odébb van az érettségi, de szeretnék időben nekiállni. Szóval igen, 2024 után érettségizem majd.

2022. okt. 11. 15:04
 5/5 anonim válasza:
Bocsánat, én is készülgetek. :') Esetleg megéri a mozaik 7.-8.- osztályos könyveket is átnézni, vagy az már csak időpocséklás lenne?
2023. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!