Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így lehet sikeres érettségit...

Így lehet sikeres érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Elméletileg 5 tantárgynak kell sikeresnek lennie ahhoz hogy érettségi bizonyítványt kapjon valaki. De mi van akkor, ha valaki fel vesz még több érettségi tantárgya(ka)t és mondjuk valami(k)ből megbukik de az 5 kötelező tantárgyból átment. Akkor kap érettségi bizonyítványt vagy nem?

#sikeres #érettségi #bukás #bizonyítvány #5 kötelező tantárgy #felvett tantárgy
2023. máj. 1. 09:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha az 5 kötelező megvan akkor az érettségi bizonyítvány is meglesz. Ami nem volt kötelező annak az értékelése nem kerül bele. Ha az 5 kötelezőből egy nem jön össze, de minden más jó még a választottak is akkor nem kapsz bizonyítványt helyette egy igazoló lapot amin felvannak tüntetve hogy mik vannak meg, így ha késöbb újra érettségizel akkor azokból már nem kell újra vizsgáznod amik már megvannak ha csak nem akarsz javítani, hanem csak abból az egyből ami feltétel a bizonyítványhoz.

Nekem 10 éve így volt amikor a matek nem sikerült akkor kaptam egy ilyen igazoló lapot és következő évben újra próbáltam. Mivel a 12. osztályt elvégeztem matekból így nem volt kötelező se évet ismételnem se bejárnom órákra, rám volt bízva hogy készülök fel a következő érettségire. Az idő alatt jártam külön tanárhoz és dolgoztam.

2023. máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De ugye tudod, hogy a felvesz egy szó?! Ha az ige (vesz) és az igekötő (fel) között van még egy szó, pl. fel akarja venni, akkor írjuk külön őket.
2023. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!