Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges 2-es Érettségit...

Lehetséges 2-es Érettségit írni tanulás nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén érettségizem, még 1 hét van hátra. Sajnos az a típus vagyok, akit semmilyen formában nem érdekel a tanulás, így az utóbbi 4 évemben kb. ki se nyitottam se a füzetet, se a könyvet itthon. Magyarul vannak lemaradások bőven. A kérdésem, hogy lehetséges-e a 2-est megütni mindenből szinte 0 tanulással? Azt hallottam, hogy 2-re még egy 8. osztályos is megírja, ha kell, felesleges a stressz. Nem megyek továbbtanulni egyetemre, szakmát tanulok. A legnagyobb ellenségem a magyar, vagyis az irodalom része. Világ életemben 2-es voltam belőle, sose olvastam el egy könyvet se, a 2-es is úgy lett megütve, hogy valamilyen csoda folytán néha 2-3 ast írtam, puskával vagy anélkül. De tudásom az semmi. A novellaelemzés, verselemzés semennyire nem megy, fogalmam sincs az egészről. A másik tantárgy a töri, az még egy tanulós tantárgy elvileg. Sokan viszont azt mondták, hogy a fele tippelgetős, ha a kettesért hajt az ember arra se kell nagyon tanulni. Ezek mennyire igazak? Esetleg hogyan tudnám begyakorolni a novella/verselemzés részét a magyarnak? Hiszen bemagolni nem lehet, mert mindig más a szöveg.. A Matektól annyira nem parázok, hiszen az első fele nem olyan vészes, plusz a 80%-a benne van a függvénytáblázatban.

2023. máj. 1. 16:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

„Azt hallottam, hogy 2-re még egy 8. osztályos is megírja”


Igen, feltéve, hogy a 8. osztályos azért tanult is valamit...


De általában igaz, hogy a 2-est megütni nem nehéz, az 5-öshöz azért szükséges a tárgyi tudás.

2023. máj. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
3-ast is. Az érettségi 1 vicc. Függvénytáblázatból, atlaszból, szótárból kinézed a dolgokat és megvan a kettesed. Ahhoz hogy valaki megbukjon nagyon butának kell lenni (bocsánat ha valakit megsértettem). A magyar a legkönnyebb csak írni kell, és kb majdnem mindenre adnak pontot. Én csak törire tanultam szinte mert azt dupláztam a tesivel és a legrosszabb jegyem így is 3-as lett. Ne aggódj. Józan paraszti ésszel a 3-as is megvan, a kettes meg simán
2023. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%
Lehet írni 2-3-t, de azért ne feledjük, az a szitu egy stresszhelyzet... Ha az kihat rád, a tárgyi tudás hiányában kb esélyed sem lesz...
2023. máj. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%

Nyugi! Talán az idegen nyelv kivételével 2-re kb. a macskám is meg tudná írni, nemhogy egy nyolcadikos (feltéve, hogy nem diszkalkuliás vagy hasonló)!

Magyartól sem kell félni, kb. elég, ha olvasni és kb. helyesen írni tudsz.

Matekből gondolj arra, hogy már egy egyszerű százalékszámításért is kapsz 2 pontot! Abból a 2-est igazából már az első részből mindenkinek hozni kellene.

Törit az atlasz segítségével 3-ra is egész simán lehet hozni.

Amit egy hét tehetsz, leginkább az hogy átnézed a segédeszközöket, hogy tudd, mik vannak benne és kb. hol kell őket keresni, ezzel ne menjen el idő!

2023. máj. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Szinte sha nem tanultam amikor a közoktatásban tanultam. Mármint úgy, hogy nem készütlem otthon. Ötödiktől már a házit is óra előtt írtam meg szünetben, de ezen kívül soha nem vettem elő a könyvet. Viszont figyeltem mindig órán. 3-as, 4-es tanuló votlam majdnem végig, az érettségim pedig mindenből 5-ös lett, köztük 2 emelt szintű.


Aztán egyetemen szívtam, mert ott tanulni kellett volna...

2023. máj. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

5-ös vagyok. Azt még hozzateszem, hogy az érettségi azért is volt könnyebb, mert pl. matekból használhattuk a függvénytáblát (sima témazárón nem!), irodalomból elemzés volt, és hát a mű ott volt, szóbelin szintén belenézhettünk a műbe, amiről a húzott tétel volt, történelmből az írásbeli első része inkább kompetencia teszt volt, a forrásemelésnél ottvolt a forrás, ebből meg az atlaszban pár dátumból össze lehetett dobni.


Angolból emelteztem, azt sok órában tanutlam suliban, ott rámragadt, informatika emelt pedig... kocka voltam, programozni otthon tanultam magamtól, nem iskolai tananyag volt.

2023. máj. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, van még 1 heted, ne kezd el tanulni az elmúlt évek anyagait.


[link]

Itt vannak a korábbi feladatok, ezekből nézz át egy párat, hogy tudd mire számíthatsz.

2023. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehetséges én olyan típusú ember vagyok hogy a semmiről is képes vagyok órákat pofázni de egyébként 0 szorgalom van bennem hogy évszámokat és eseményeket bemagoljak. Én úgy írtam 4-est hogy hogy az érettségi írásbeli részén ad-hoc jelleggel összelapátoltam minél több információt a segédanyagokból és szép kerek mondatokkal leírtam a lényeget. Pl. töri atlaszt lehetett használni, amiket láttam ábrákat és nyilakat azokból simán egy olyan szöveget generáltam a kifejtendő esszéhez hogy fejből alig tudtam valamit de majdhogynem max pontot értem el.


Magyar szövegértés és fogalmazás - ez simán 5 is lehet tanulás nélkül hiszen erre nem is tudom hogy lehet tanulni, ott a szöveg csak elolvasod és válaszolsz + fogalmazol magadtól


Töri - ez simán 3-4 lehet csak használd az atlaszt és a segédanyagot


Matek - függvénytáblázatból kinézed a kulcsszavak alapján hogy melyik képletet kell használni majd számologéppel kiszámolod, 3-4 ez is sima


Angol - ha már van egy basic angol tudásod pl internetről ez is sima


Én sem készültem szinte semmit mégis átlagban 4-re érettségiztem szóval sima.

2023. máj. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 NTBS ***** válasza:
100%
Szerencsés esetben igen.
2023. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Az egyik volt osztálytársam bátyja egy tételt tanult meg, pont azt húzta ki és ötösre érettségizett :D
2023. máj. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!