Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 53 évesen diplomát akarok...

Ha 53 évesen diplomát akarok mégis akkor mik azok a szakok amit ennyi idősen már nem éri meg elvégezni s mi az ami kifejezetten jó még ennyi idősen is? A cél az lenne hogy azért még lehessen belőle egy kis karrierecske.

Figyelt kérdés
2023. máj. 7. 08:39
1 2 3 4
 1/33 Flagstaff ***** válasza:
Attól is függ, hogy mivel foglalkoztál eddig, olyasmit érdemes, amit az eddigi tevékenységedre tudsz ráépíteni. Akkor könnyebben lesz belőle karrierecske.
2023. máj. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Semmivel, vegetáltam. A nulláról kezdeném. Ha nem így lenne akkor nem lenne a kérdés. Vagy menjek szociologusnak, az azokkal foglalkozik amilyen én vagyok?

Tehát ahhoz valamennyire érték...

2023. máj. 7. 08:55
 3/33 A kérdező kommentje:
*Értek
2023. máj. 7. 08:55
 4/33 anonim ***** válasza:

Szerintem tanulni sosem késő, ha úgy érzed, belefér az idődbe, és van erre igényed.

Mit csináltál eddig?

Ha belefásultál az utóbbiba, akkor mi az, ami érdekelne?

Mi a szándékod? Akarsz-e váltani erre durván másfél évtizedre, ami az aktív pályádból még alighanem hátra van? Van-e, lenne-e erre reális esélyed egy új papírral? (Csakis és kizárólag azért, hogy egy papírral több legyen, nem érdemes szerintem belevágni semmibe...)

Biztosan érdekel-e az a valami?


Ezeket kell végiggondolni.

Meg azt, hogy tudsz-e (család, gyerek, szülők, munka, stb.) mellett erre időt szentelni...

Meg tudod-e oldani a kampánytanulást a vizsgaidőszakban? (Kemény szakokon év közben is kell folyamatosan tanulni, máskülönben karácsony előtt és május elején rádszakad az egész sokszáz-sokezer oldal, és annyit lehetetlen 1-2 nap alatt beverni, bebiflázni, ha év közben semmit, vagy éppcsak, hogy valamit tanultál...)

2023. máj. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Kicsit bővebben azt hinném hogy orvosi ügyvédi pályára már nem érdemes mennem mert rohadt nehéz.

Informatika jó lenne gyakorlatban szintén túl nagy agyat kíván és túl nagy karrier lenne az ami már elmaradna.

Vagy utóbbit rosszul fogom fel?

2023. máj. 7. 08:57
 6/33 anonim ***** válasza:
Mivel telt az elmúlt durván 30 éved?
2023. máj. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

53 év amúgy szerintem a legrosszabb időszak. A nagymamámék az 1980-as években ilyenkor már elmentek nyugdíjba, és unokáztak.

Ma egy 53 évesnek még bőven van egy teljes évtizede (plusz - azon felül, kívül - még további 3-4 év, vagy 4-5).

2023. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Viszont az agya az embernek már nem olyan, mint egy 20-30 évesé.
2023. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Túléléssel garantált bérminimumos parkolópályás állásban.


Nem szakmai volt hanem aféle mindenes voltam.

Az a fajta vagyok aki mindenhez ért de semmihez se.


Szó szerint. Esztergálni kellett valami apróságot a cég pincéjében álló (már rég nem használt) esztergán megcsináltam. De nem vagyok esztergályos. A hegeszteni kellett valamit összegányoltam úgy hogy jó volt de nem vagyok hegesztő. Az Excel tábla abba kellett bevinni aratót vagy akár programozni kellett megtudtam csinálni (összegányolni egy szkriptet) de nem vagyok informatikus. Arra voltam jó hogy a cégnek nem kellett méregdrágán felvenni szakembert mert amilyen szinten kellett egyszeri alkalommal úgy én is megtudtam csinalni.


Még weblapot is csináltam de nem mondanám magamat weblapszerkesztőnek se.


Amikor a cég eladta végül az esztergát akkor azt is én intéztem. Meghirdettem tárgyaltam a vevőkkel eladtam de szerintem ez megint csak olyan amire bárki képes. Jó esztergálni hegeszteni van aki még úgyse tud mint én de mint írtam abban sem vagyok szakember.


Olyan is volt hogy nyomtatott áramkört kellett készíteni megtervezni nem tudtam de a kész terv alapján a maratástól kezdve forrasztáson át megcsináltam. De elektronikai szakember se vagyok.

2023. máj. 7. 09:08
 10/33 A kérdező kommentje:

"Mi a szándékod? Akarsz-e váltani erre durván másfél évtizedre, ami az aktív pályádból még alighanem hátra van? Van-e, lenne-e erre reális esélyed egy új papírral? (Csakis és kizárólag azért, hogy egy papírral több legyen, nem érdemes szerintem belevágni semmibe...)"


Igazából itt nem arról van szó hogy van szándékom hanem hogy jó egészségben vagyok és bőven lehet hogy nem 15 évem van hátra hanem akár 25 is aktív munkával De valami olyan kéne hogy nem röhögnek körbe hogyha mondjuk 75 évesen is dolgozom, Nem érzi ugy a fiatalok hogy ki turom őket illetve nem is tudom kiturni őket mert nem hinném hogy 75 évest előnyben részesítenek egy fiatallal hacsak nem valami olyan pálya ahol tényleg így van.


Az nem feltétlenül baj a teljes váltás lenne mert valószínűleg csak valami merőben új dolog jöhet szóba nyilván nem leszek diplomás mindenes.

2023. máj. 7. 09:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!