Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szintű szóbeli érettségi...

Emelt szintű szóbeli érettségi megyeszékhelyen zajlik?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm most fog emelt szóbelizni és ő nekem azt mondta, hogy a megyeszékhelyen kell ezt elvégeznie és, hogy nekem is úgy lesz. Elég messze járok iskolába és örülnék neki, ha máshol csinálhatnám(majd ősszel fogok németből érettségizni), bár tudom, hogy nem én döntöm el a helyszínt. Most meg azt mondta, hogy nem biztos, hogy oda kell mennie és összezavarodtam. Ez így van vagy bárhová elhelyezhetnek?

2023. máj. 10. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Nem feltétlen megyeszékhely. Olyan iskola, ahol meg vannak a megfelelő képesítésű tanarok. Ez nem leheg a saját iskolád. Megfelelő képesítés ertsd úgy, hogy ehheu speciális tanfolyamot kell a tanáoknak elvégezni. Őket beosztják iskolákba egy kb 3 fős bizottságba. Van hogy egy iskolaba tobb ilyen bizottsag is van. Ezt követően hozzájuk osztják a gyerekeket. Általában próbaljak a legkozelebbi iskolat kivalasztani, ami nem a saját intézményed, de ezt szerintem az is befolyásolja hol tanulsz (tehat nem lakhelyspecifikus). En pl 40 km jartam be suliba es hozzam közelebb lett volna (ugyanugy 40 km-re egy kisvaros, ami nem megyeszekhely és tartottak emelt szóbelit), de nem oda osztottak, hanem az iskolától számitva még 30 kmre. Tehat igy 70 kmre mentem szóbelizni. Szoval szerintem az iskola a mérvadó. Szoval arrol erdeklődj abbol az intezményből, emeltre hova szoktak osztani embereket, abbol a tárgyból. Nagy valószínűleg te is oda fogsz menni.
2023. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a választ! :)
2023. máj. 10. 15:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Rég nem kell külön képesítés a tanároknak, több mint tíz éve, és nem abban az iskolában vannak, ahol a vizsga zajlik, ők is utaznak, mint a vizsgázók.
2023. máj. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!