Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Végzősök, hogy sikerült az...

Végzősök, hogy sikerült az érettségi?

Figyelt kérdés
A németeseknek sok sikert holnapra!

2023. máj. 11. 12:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A matekon kívül az osszes jól eddig szerintem. De pontosan nem tudom még egyiket se, a magyaron szerintem meglesz az otos, az elso reszben en is rosszul valasztottam a sorrendet, egert irtam elso helyre mint bikaver es ilyen hibák. Novellat nem tudok elemezni, ezert összehasonlítást írtam, azt jónak érzem, a tori első része jól ment, ott 37 pontot számoltam, az esszeket elrontottam mert Auschwitz jó lett volna viszont Széchenyirol csak az jutott eszembe hogy o van az 5 ezresen, így inkább Caesart és a rendszerváltást írtam az előbbi jól ment a rendszervaltasnal viszont rengeteg fontos eseményt hagytam le, 2 évszámot osszekevertem illetve Antall nevet pl teljesen kifelejtettem tehát az szerintem nem lesz valami fényes😞 a matekot nem tudom, talán a hármas meglesz ami azért szomorú mert az otosre mentem, de kegyetlennek éreztem az idei feladatsort. Az angolt tavaly csináltam, az 96% lett. Jovoheten lesz meg egy emelt biosz és egy emelt kémiam.
2023. máj. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Neked hogy ment?
2023. máj. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

# 2


Nekem a matek és töri nagyon jól, ezekből 5-ösre számítok, a magyar és angol legfeljebb 4-es lesz, de abban sem vagyok biztos.

2023. máj. 12. 08:02
 4/19 anonim ***** válasza:
Azta. Ilyet se hallottam idén gyakran hogy matek nagyon jól ment:DD ügyes vagy, büszke lehetsz magadra!
2023. máj. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4


Nálunk, infó szakon a matek mindenkinek jobban ment, mint a többi. Az osztályban a matek jegy mindenkinek számít a felvételinél, ezért nagyon belehúztunk. És jó a matek tanárunk :)


Magyarból én is az összehasonlítást írtam.

2023. máj. 12. 09:15
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Na végre valaki 😃 szerintem amúgy nem igazán volt olxan sok közös a 2 versben, csak annyi hogy Csokonai neve szerepelt mindkettőben, de az hogy Peti verse 2 versszakkal rövidebb volt😅 elolvastam a novellát is, viszont úgy éreztem ez jobban menne, te azt hogy érzed hogy sikerült?
2023. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem lett olyan jó nekem sem a verselemzés.

Összehasonlítottam a versek címét, szerkezetét, írtam pár költői eszközt, de valójában maga a feladat nem volt valami jó, nem olyan versek voltak, amelyekben sok lenne a költői kép, tényleg nem volt sok hasonlóság. A lírai énről nem írtam túl sokat, csak azt, hogy hogyan látja Csokonait (egyik is, másik is). Jobb lett volna mondjuk 2 szerelmes vers.

2023. máj. 12. 10:27
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt matek jól ment, megoldókulcs alapján 85+%. Szerencsém volt, nem voltak benne gráfok, meg bonyolultabb bizonyítások, pedig azok gyengén mennek.

A magyar nem volt rossz, a szövegértésem mindig jó volt. A novellaelemzést választottam, azt majd meglátjuk, mert órákon sokat vitatkoztam a tanárommal ilyeneken, általában teljesen más megállapításokat tettünk.

Törire úgy mentem el, hogy ha 60% megvan, annak már örülni fogok. A töritanár jó szar volt, magamtól meg nem nagyon készültem rá. A tesztek szerintem egész jók lettek, az esszéknek meg talán a fele-kétharmada jó lehet.

Angolból októberben előrehozottaztam középszinten, úgyhogy a mostaniról nem tudok nyilatkozni.

2023. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A magyar egész jó lett, nem volt túl nehéz csak talán kicsit hosszú.


A matek szokatlan volt a sok sorozattal meg bizonyítással, de 98%-ot tippelek magamnak a javítókulcs alapján. Sokat készültem és jó jegyeim is voltak egész életemben, úgyhogy dühös vagyok magamra a figyelmetlenségi hibák miatt is, csak izgultam eléggé minden érettségi előtt és rosszul aludtam, úgyhogy ez a koncentrációmon is meglátszott néha a sok koffein ellenére is.


Töriből gyenge alapokkal egy héttel az irásbeli előtt kezdtem el készülni nagyjából és meglepően jól ment, 90-95% közé saccolom. Mondjuk az egy intenzív hét volt, napi 5-10 óra törizéssel, kíváncsi vagyok fél év múlva mennyit fogok tudni felidézni belőle :D


Hátra van még egy emelt biosz is, remélem jól sikerül majd!:)

2023. máj. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9


Ügyes vagy!


Én is törire tanultam a legtöbbet a hatalmas anyagmennyiség miatt, de ezek szerint megérte annyit tanulnunk. Legalább a szóbelire már csak át kell nézni..

2023. máj. 15. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!