Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vissza lehet igényelni az...

Vissza lehet igényelni az érettségi vizsgadíját?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a helyzet, és a kérdésem, hogy mivel én jelentkeztem emelt szintű info érettségire, és befizettem a vizsgadiját az 58.000 Ft-ot, viszont én jelenleg egyszerre 3 szakmát tanulok, és jövőhéten végig vizsgáim lesznek, és sajnos pont úgy alakult, hogy egy nap lesz 2 vizsgám. Viszont (azt nem tudom, hogy jó, vagy sem, de..) nem esnek egybe. Először érettségi, utána szakmai. Viszont én ha megoldható lenne, most inkább "csak" a szakmákat akarnám letudni, utána, mivel nem tudtam eléggé felkészülni, és még időben lenne ősszel mennek érettségizni.


De nem szeretném, hogy elvesszen a pénz, és újra kelljen fizetnem, mivel mellette dolgozom is, különtanárhoz járok, és szóval nem 1-2 ezerről van szó.....


Az a gond, h sajnos a héten derültek ki a szakmai vizsgám időpontjai.

És hallottam ilyen pénzvisszatérítési kérelemről.


Azt szeretném kérdezni, hogy milyen lehetőségeim lennének?


Hogy kellene úgy megfogalmaznom a kérelmet, hogy sikerem legyen? Mivel gondolom ezt többségben elutasítják, de hát na, szeretném megpróbálni. Mire hivatkozzak?


Valaki vett már ilyet igénybe? Volt már hasonló helyzetben? Hogy alakult és mi történt? Kifejtené kicsit?


Szóval így dióhéjban ennyi. (vagy esetleg az esélytelenek nyugalmával mennyek el vizsgázni, amit annyira nem szeretnék, mert értitek.... úgymond felesleges lenne, de akkor is repülne a pénz + kevesebb időm lenne a többire + még lenne 1 szóbeli is)


Mihamarbbi válaszaitokat előre is köszönöm! 22/F



2023. máj. 20. 18:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%
Túl sokat tanulsz :D Biztos attól vagy ennyire okos.
2023. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem, mert így szól a 100/1997-es kormányrendelet. Nincs jogi lehetőség a visszatérítésre. Egyébként ebből elég sokat már el is költöttek a vizsgádra.
2023. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 NTBS ***** válasza:

Nem.

De miért nem próbáltál levizsgázni, ha nincs óraütközés?

2023. máj. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!