Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen van valamilyen...

Egyetemen van valamilyen esély a tandíj csökkentésére ? Jogot szeretnék tanulni a pontjaim alapján úgy hiszem bár meg semmi sem biztos hogy felvesznek ,de nem az állami tagozatra. Ezért már most agyalni kezdtem hogy mit fogok tudni tenni azért hogy.?

Figyelt kérdés

..az egyetem költségeinek finanszírozása valamivel egyszerűbb legyen . Gondolkodtam munkan, diakhitelen ,de az a legnagyobb problémám hogy mivel árva vagyok (félig árva) ezért szülői részről már nem varhatom a segítséget . De azon agyaltam hogy fogom én bírni egyben a munkát és a nappali tagozatot ? Mi az amit tenni tud egy ember ebben a helyzetben? Egyszerűen csak agyalok és nem találom a megoldást . Ha valaki tud bármilyen támogatásról vagy van valamilyen ötlete azt megköszönném

19/L



2023. máj. 23. 21:05
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Amit tudok, hogy lehet részletfizetést kérni, tehát nem egyben kell a tandíjat kifizetni.

Vannak ösztöndíjak is, ha jó a tanulmányi átlagod.

Sokan dolgoznak egyetem mellett, valahogyan biztosan össze lehet hozni, de azt nem mondom hogy könnyű lesz.

Sajnos a többet nem tudok ebben a témában segíteni, de kitartást! :)

2023. máj. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az #1 hozzászóló által említett részletfizetés sajnos nem minden egyetemen lehetséges. Van, ahol előre, egy összegben ki kell fizetni minden félév elején a tandíjat.


A "Diákhitel 2" viszont mindenkinek jár, és a teljes tandíjat fedezi. Ehhez nem kell szülői segítség, hiszen a törlesztést csak végzés után kell megkezdeni, kamatmentes, és legfeljebb a jövedelem 11%-át kérhetik. Ez mindenképpen megoldás a tandíjra. Ezenfelül a megélhetési költségek fedezésére ott a szabad felhasználású "Diákhitel 1" és az alkalmi (pl. hétvégi) diákmunka. Úgyhogy nyugodj meg, szülői támogatás nélkül is végig lehet csinálni költségtérítésesen az egyetemet. Még tisztán anyagi szempontból is mindig jobb ez a megoldás, mint diploma nélkül maradni.

2023. máj. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Van valaki aki diakhitellel csinalta ? Sikerült a visszafizetés ?
2023. máj. 24. 13:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nem értelek, miért gondolod, hogy valakinek esetleg "nem sikerül" a diákhitel visszafizetése. A Diákhitel 2 törlesztőrészlete legföljebb a mindenkori fizetésed 11%-a lehet, a Diákhitel 1 törlesztőrészlete pedig a fizetésed 6%-a (az előző két év jövedelméből számolva). Ez a kettő összesen tehát 17%-ra rúghat. Persze az ember fiatalon szívesebben tenne félre sok pénzt lakásra, de ez a megoldás még mindig sokkal kifizetődőbb, mint lemondani a diplomáról.
2023. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha nem az ELTE-re mész, hanem kisebb egyetemre, akkor tanulmányi átlag alapján is átvehetnek. Én a KRE ÁJK-n végeztem, és egy év után átvettek államira. Pedig kb négyes tanuló voltam csak (viszont felvettem brutál sok tárgyat, hogy sok kreditem legyen). Nagyobb egyetemeken ez azért lehetetlen kb, mert versenyistálló, és ha kitűnő is vagy minden félévben, nem biztos, hogy vannak betöltetlen (vagy felszabadult) államis helyek.

Esetleg még az egy ötlet, hogy ha nem vesznek fel államira, első körben szerzel egy gazdasági diplomat (penzügy és számvitel), majd azt követően levelezőn végzed a jogot. Ez a két szak jól kombinálható és legalább lesz egy versenyképes diplomad.

2023. máj. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazából a lakás az már megvan mert ugye megorokoltem . Csak attól rettegek hogy életem végéig fizethetem a hitelt . Károli állami lesz az első helyen de ha nem állami akkor lehet hogy inkább ELTE önköltséges 385-411 pont között számítok
2023. máj. 25. 10:32
 7/13 anonim válasza:
76%
ELTE is átvesz államira, ha jó tanuló vagy. Az első év végén lesz az első átsorolás, szóval még best case ígyis két félévet ki kell fizetned. Több infó: [link]
2023. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tehát ez az Egyéb, hallgatónak fel nem róható ok: dékáni méltányosság alapján érvényes lehet az arvasagra ? Mondjuk 2 felev után? Hogyan lehet krediteket gyűjteni tehat a minimum amit el kell érni 30 kredit 3,0 átlag? Nehéz hozni a 3,0 feletti átlagot egy mondjuk gimnáziumi 4,65 os átlag megfelel ott sok szorgalommal 3,0 -nek ? Ez abban az esetében is érvényes ha az összes államis eléri a 3,0 feletti átlagot ? Jellemzően szoktak megüresedni helyek vagy teljesen tanulmányi átlag alapján van az ösztöndíj? Tehát ha valaki allamis de rossz az átlaga vagy rosszabb mint az egy m átteszik önköltségesre?
2023. máj. 25. 11:07
 9/13 anonim ***** válasza:

#8: Az önköltségesről államira való átsorolás minden tanév végén történik, a következő eljárással:


1. Tanulmányi átlag alapján sorrendet állítanak fel az önköltséges (és államira átsorolást kérő) hallgatók között.

2. Megállapítják, hogy hány államis hely üresedett meg év végére amiatt, hogy az államin tanuló hallgatók közül (rossz tanulmányi eredmények miatt) hány hallgatót sorolnak át költségtérítésesre, illetve hány államis hallgató döntött úgy, hogy nem folytatja vagy bukott ki véglegesen. Mondjuk legyen ez X.

3. Az így megüresedett állami helyekre átsorolják az 1. lista első X hallgatóját, akik következő szeptembertől már államin folytathatják.


Egyetemenként és szakonként eltérőek a szabályok azt tekintve, hogy milyen átlag alatt sorolnak át valakit államiról költségtérítésesre, s természetesen az is eltér, hogy mennyire nehéz egy átlagot elérni és mennyien adják fel vagy buknak ki. Emiatt van, ahol általában 4,5-ös átlag sem elég a költségtérítésesről államira való átsoroláshoz, s van, ahol már 3,5-s átlag is elég lehet. (Az átlagot egyébként nem egyszerű számtani átlagként számolják, hanem kreditekkel súlyozottan egy képlet alapján, de ebbe nem akarok most belemenni.) Egyszóval az esélyek a felvett hallgatók minőségétől, az egyetemi vizsgák nehézségétől, az osztályozás szigorúságától, és az adott szakon az államiról költségtérítésesre való átsorolás kritériumától egyaránt függnek. Van, ahol évente csak 1-2 hallgatónak sikerül államira átkerülnie, s van, ahol (pl. a nagy lemorzsolódás miatt) már az első év végén jó néhányan átkerülhetnek.

2023. máj. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És mi ez a kredit? Vagy mi alapján lehet szerezni ?
2023. máj. 26. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!