Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez a keretszám csökkentés,...

Ez a keretszám csökkentés, vagy a mostani módosítások mennyiben érintik a már egyetemi hallgatókat?

Figyelt kérdés
bbbbbb

2012. dec. 11. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Kevés jelentkező, kevesebb állami támogatás= több tandíj.
2012. dec. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyiban hogy így kevesebb hallgató fog menni egyetemre, így kevesebb pénze lesz az egyetemeknek ezért a hallgatóknak is megszorítják a gatyát: kevesebb ösztöndíj, kevesebb támogatás programokra pl gólyatábor, gólyabál, a kevesebb diák miatt (és hogy azok jutnak inkább be akiknek apuci ki tudja fizetni a tandíjat) romlik az egyetem hírneve.
2012. dec. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, pl mi idén elbúcsúzhatunk a karácsonyi jutalmunktól, plusz az ösztöndíjunk a felére csökkent és emelik a kollégiumok árát...
2012. dec. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mégcsak harmad éves vagyok a 4-ből, de kb fele annyit ösztöndíjat kapok, mint első év tavaszán, pedig egy egész jeggyel jobb átlagom volt most tavasszal. Milyen hatás ez? Olyan, hogy hiába tanulok úgy, mint aki megveszett, az ösztöndíj már arra sem elég, hogy egy kis pénzzel ki tudjam egészíteni a havi költségvetésemet. Abszolút szülőkre vagyok utalva és ez még a jobbik eset, mert nem diákhitel, de így is kicsit előjön az érzés, hogy "minek?". Minek tanuljak jól? Megcsinálom akkor inkább 4 év helyett 6 alatt, de dolgozok mellette és élem az életem. Minket ennyiben érint, hál' istennek a bentlévő hallgatókra az új jogszabályok már nem igen vonatkoznak más értelemben, akarom mondani, ha pl ránk is áthárítanák a költségtérítést, amikor államin vagyunk, akkor azt hiszem nem annyian tüntetnének országszerte, mint amennyien tüntettek a napokban...
2012. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, azt kifelejtettem, hogy olykor arra sincs pénz, hogy az oktatók, illetve óraadók ki legyenek fizetve, ők meg miért is dolgoznának ingyen!? És mennyire igazuk van... Ha kevesebb pénz jár, akkor szépen a tanárok is elszivárognak lassacskán (legalábbis az óraadók biztosan). Nálunk ez már megindult. Van olyan tanárom, aki fél éve hobbiból tanít, mert szereti... az április-májusi fizetését most utalták ki november végén és akkor a többi még nincs sehol. :)
2012. dec. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!