Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsz.rtam a félévet. Hagyjam...

Elsz.rtam a félévet. Hagyjam a francba az egész egyetemet?

Figyelt kérdés
Ez a félév valami borzasztó volt. Elég tapasztalatlan is voltam, nem mentség, de fogalmam nem volt, mit hogyan kell, s bár a gyakorlatok meglettek, sőt, jó eredményekkel, a vizsgatárgyakból már egy bukott fejsze nyele (szinte mindenkinek sikerült a szaktársak közül, ezért is vagyok bizonytalan a folytatásban). Lehet, hogy lesz erre a félévre 2-3 tárgyam is, ami nem sikerül. Nincsenek szerencsére ráépülések. Tanulság adott, a vizsgatárgyakra is kell máskor készülni félévben is, ezt aláírom. Talán vissza kell rázódnom a tanulásba... Nem tudom, sok évet hagytam ki.
2023. máj. 23. 22:14
 1/8 VatikánTudó válasza:
100%
Milyen egyetem,milyen szak?
2023. máj. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben vagyok, már az első félévben 2 ráépülős tárgy nem lett meg. Pedig sokat készültem, de munka mellett levelezőn nem könnyű. Úgy vagyok vele, hogyha már ennyi év után rászántam az időt a tanulásra, bejártam órákra, nagy kudarc lenne nekem feladni. Közben meg nem látom, hogy képes lennék végigvinni ezt, már most a 2.félévben sokat vesztettem a motivációmból. Első félévbej még lelkesebb voltam. A jövőmet is egyre kevésbé látom fényexnek ebben az országban, ez is letöri a lelkesedést.
2023. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a szakodat,akkor ne hagyd ott.Én is elbasztam,mindent ultolsó pillanatra hagytam,buktam több tárgyat,most állami ösztöndíjas helyért küzdök.De nem adom fel,mert fontos nekem.Elismerem nagyon elbasztam.De ezt félre téve én szeretem ezt a szakot.Szval ha tudsz kuzdjel erte,ha meg nem erdekel akkor valts
2023. máj. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 év után hagytam ott az egyetemet, életem legjobb döntése volt. Azóta van jó állásom, semmi hátrányom nem származott belőle.
2023. máj. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó kamu.


Amúgy hiszti.

2023. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is volt olyan félévem, hogy több tárgyam nem sikerült, ebből pedig sajnos volt csúszós is. Kivoltam, elegem volt, depressziós voltam, minden bajom volt és majdnem ott hagytam a képzést. De utána összeszedtem magamat és végül jogász lettem.

Nagyon sok olyan embert ismerek, aki 3 éves képzést 5 év alatt vagy 5 éves képzést 7 év alatt végzett el. És? Kit érdekel? A munkáltatót egészen biztosan nem.

Fiatal vagy, a kövi pár év úgyis elmegy, akár tanulsz, akár nem. Én mindenképp tanulnék a helyedben, legfeljebb szakot vagy egyetemet vàltanék, ha a mostanival nem vagy kibékülve.

2023. máj. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Én 4 év után hagytam ott az egyetemet. Kihagytam egy fél évet és dolgoztam. Nagyon jó tapasztalat volt látni, hogy mit ér a tudásom a munkaerőpiacon. Most félévben kezdtem el egy másik egyetemet, és bár itt is rengeteget kell tanulni, nagyon élvezem. Más fényben látom így a dolgokat, olyan mint egy második esély. Ezt tudom tanácsolni neked is: Hagyj ki egy fél évet vagy egy évet és keress munkát! (2 egymás utáni félévet lehet passziváltatni az egyetemen) A kihagyott idő miatt pedig ne aggódj, inkább most hagyj ki egy pár félévet és találj rá egy jobb irányra minthogy küszködsz valahol.
2023. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
hurgyos
2023. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!