Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államvizsgán, ha tudsz kb....

Államvizsgán, ha tudsz kb. 5-7 percig beszélni a tételedről, az elég a ketteshez? Mennyire veszik szigorúan? (Debreceni Egyetem, Pedagógia terület)

Figyelt kérdés
2023. máj. 27. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
6%

Szigorúan veszik. Bele is kérdeznek a részletekbe.

Na, jól nézünk ki, pedagógia.

Aztán te is tüncikézni akarsz a kettes diplomáddal az 1 milliós fizetésért?

Mi a terved?

2023. máj. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Államvizsgán ha 5-7 percig tudsz beszélni a tételedről (feltéve hogy tényleg arról beszélsz és jókat) akkor az elég 4 vagy akár ötösre is, inkább a 7 perc de nem feltétlenül a percen fog múlni. A ketteshez elég akár az is ha 2-3 percet beszélsz, válaszolsz 1-2 kérdésre, nem az a céljuk hogy mindenképpen megbuktassanak de nyilván tudni kell valamennyire, nekem legalábbis ez volt a tapasztalat
2023. máj. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szaktól és egyetemtől függ. Valahol 5 mondat után félbeszakít, kérdet egyet és köszöni szépen. Valahol a kettesért kb. a tanár is elmondja helyetted, temeg csak bólogatsz, úgy van vele, hogy nincs már kedve adminisztrálni egy bukást, csak haladjon már és húzzon elfele.
2023. máj. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem az időintervallum a mérvadó. Nálunk l(jog) pl polgári jogból, mivel 3 tételt kell húzni, így ha mindegyik tételedről mondasz 3-4 lényeges mondatot, kb összesen 8-10 percben az elég szokott lenni. Persze ez függ attól, hogy ép ki a vizsgáztató/ kérdező, de általában pörgetik a dolgot, és ha úgy látják belezavarodsz, bizonyalanul megy, kérdeznek. Persze ez a,, pár mondatot mondj'', nem azt jelenti, hogy nem buktatnak, mert nálunk sajnos elég gyakori, én is második nekifutásra megyek, de én pl a 3.tételemről már egy mukkot nem tudtam,a 2.-ról is csak ímmel-ámmal, sajnos nem jutottam el odáig a tanulásban,meló mellett. De most ez nem így lesz, alaposabban felkészülök. Egy szó, mint száz, ezzel csak azt akartam mondani, hogy tényleg ezt általában nem időben mérik, 2 perc alatt is elhangozhat rengeteg lémyegi info, és 1l15 percet is lehet rizsázni, úgy, hogy a végén megvágják az embert..
2023. okt. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!