Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy villamosmérnök helyt...

R2d200 kérdése:

Egy villamosmérnök helyt tudna állni villanyszerelőként?

Figyelt kérdés
Gondolnék itt most inkább a háztartási (220 V) és utcakörnyéki (380 V) feszültségekre és áramerősségekre.

2023. máj. 28. 00:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Én igen de én hatalmas tehetség vagyok már az egyetemen is Félistenként tiszteltek mert olyan tudásom volt hogy ragyogott a fejem mint a nukleáris sugárzás én az egyetemi gyakorlati órákon be sem dugtam az áramba a tranzisztorokat anélkül is működtek bármit megszerelek meg a jelenségeket is levezetem matematika és fizikai egyenletrendszer szintjén. A legjobb képességű hallgató voltam nagy veszteség érte az egyetemet amikor lediplomáztam és a versenyszférában helyezkedtem el nem kutatóként
2023. máj. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem, teljesen más a kettő. A villamosmérnök áramköröket tervez, nem elektromos dolgokat. Ez is egy tévhit.
2023. máj. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Igen, az alap tudásod meglenne hozzá, viszont ha meg is van a diplomád, elektomos dolgokhoz ugyanúgy nem nyúlhatsz hivatalosan, ahogy diploma nélkül sem. Ahhoz mindenképpen el kell végezned egy villanyszerelői képzést, ahol ugyanúgy elmondanak mindent, amit kell, szóval a helytállásod mondhatni egyetemtől független. Esetleg egy része könnyebb lesz, mert egyetemen már tanultad.
2023. máj. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Úgy röhögök ilyenkor, a nagy egyetemi végzettség, amivel szénné szivatnak mire elvlégzed, arra nem ad jogosultságot, hogy két elektromos kábelt össze tudjon kötni, bezzeg egy okj képzés ezt megadja... ja, hogy nehogy bepíszkítsa magát egy diplomás, ezért találták ezt ki? XD
2023. máj. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
A villanyszerelés egy eléggé szerteágazó szakma. Először is irányítás alatt bárki meg tudja csinálni csak akarni kell. (Nyílván nem minden részét de egy értelmes ember el tudja kezdeni, nem kell papír a nyomvonal építéshez.)Döntéshozáshoz kell a tapasztalat és ha ennek a döntésednek hivatalosan is vállalnod kell a felelősségét akkor kell a papír. Szóval a kérdésedre válaszolva helyt tudna állni és a mérnöki tudásának is egy nagyon hasznos részét képezné.
2023. máj. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Mást tanul az egyetemen, hát ez ilyen egyszerű. Az természetesen elvárható, hogy pillanatok alatt felszedje azt a tudást, ami hiányzik. Ez persze magára a villanyszerelőre is vonatkozik, mert sosem volt olyan képzés, ami mindent megtanított volna. De ma, és már egy jó ideje, "hivatalból" csak a villanyszerelő és az erősáramú technikus az, aki villanyszerelésre szakképzettnek tekinthető - a rendelet szerint.
2023. máj. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Gyengeáramú szerelőként igen.
2023. máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%
Az én nagyapám villanyszerelőként kezdte, majd három gyerek mellett ment el villamosmérnökire. Így nyilván lehet. Másképp nem biztos, hogy egyáltalán hozzá tudsz kezdeni az adott probléma megoldásához. Ja, és villamosmérnök diplomával nyilván nem helyezkedhetsz el villanyszerelőként.
2023. máj. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

"Másképp nem biztos, hogy egyáltalán hozzá tudsz kezdeni az adott probléma megoldásához."

Miért is ne? Én elvégeztem a villamosmérnöki kart, majd utána a felülvizsgálói tanfolyamokat, és a szabványok és szakkönyvek birtokában pont mindent tudtam, ami kellett, kiváltottam az ipart, elmentem mestervizsgára... Mondjuk az iparossághoz az kellett, hogy technikumot végeztem, az is jó szakképzettségnek. De ott sem nagyon volt szó villanyszerelésről, inkább a villamosenergiaiparra orientálódott a képzés.

Nagyon jó, alapos villanyszerelési könyveket adott ki az Ipari Szakkönyvtár sorozat.

2023. máj. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

Közvetlenül jó eséllyel nem, de biztosan el tudná végezni a szükséges tanfolyamokat és onnantól kezdve igen.


Nem szabad összetéveszteni a villamosmérnököt és a villanyszerelőt - a villamosmérnöki munkakörök nagyobb részében nincs szükség olyan ismeretekre, mint amilyenekre a villanyszerelőnek igen. Éppen ezért az oktatásban nem szerepelnek azok a szabványok sem, amiket minden villanyszerelőnek betéve tudnia kell. Persze ha valaki villamos tervezőként helyezkedik el, akkor elvárhatók tőle az ismeretek, de mondjuk egy beágyazott fejlesztőtől nem.


Nyilván egy villamosmérnök háttértudása szélesebb körű, de az elvek praktikus alkalmazásáról a saját szakterületén kívül nincs feltétlenül sok ismerete. Éppen ezért ugyan némi fejvakarás után egészen pontosan le tudja vezetni, hogy miért égett szénné a vezeték, miután összekötötte a kéket a pirossal, de elsőre nem jutott eszébe, hogy ne kösse össze. A villanyszerelőbe pedig beleverik, hogy ne kösse össze a pirosat a kékkel (nagyon leegyszerűsítő példa, de talán érthető).


Hasonlóan felvethetnéd azt is, hogy egy építész vajon fel tudna-e húzni egy rendes falat vagy egy gépészmérnök tud-e esztergálni. Ezek mind-mind más tudást és gyakorlatot igényelnek. Egy normális mérnök tudja magáról, hogy egy jó "szaki" sokkal jobban ért nála bizonyos dolgokhoz, becsüli érte és meghallgatja, ha azt mondja, hogy "ez így nem lesz jó".


/egy villamosmérnök/

2023. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!