Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki a debreceni egyetem...

Aki a debreceni egyetem dietetika szakán tanul levelezőn tudna segíteni? Érdekelne, hogy hogy tartják az órákat, mennyire teljesíthető , milyenek a vizsgák? Köszönöm :)

Figyelt kérdés

2023. máj. 28. 17:24
 1/1 anonim válasza:

Szia. Konzultációs hetek vannak. Ez azt jelenti hogy őszi félévben egy hét, októberben egy hét és novemberben 2 hét (nem egymást követő hét, illetve van hogy decemberre esik a negyedik konzultációs hét) konzultációs hét van. A konzultációs héten az órák lehetnek reggel 8-tól este 6-ig. Egy óra akár 5 órás is lehet, mivel ilyenkor adják le a nappalisoknak is leadott anyagot tömbösítve. Ez nem jelenti azt, hogy a konzultációs hét minden napján reggeltől estig óra van. Nekem például volt olyan hetem, hogy a hétnek csak 3 napján volt óra, abból is az egyiken csak reggel 8 tól délután 1 ig. Függ a tanároktól és a hallgatóktól is. Az órákra Szolnokra kell járni, ott van a Debreceni Egyetem egyik campusa. A vizsgaidőszak december első felétől február 7 ig tart, mostani félévben június elejétől július 7 ig. Az órák közül csak a gyakorlatokra "kötelező" bejárni, szemináriumra és előadásra nem. De a gyakorlatokra sem muszáj ha jó indokod van, megértőek a tanárok és felnőttként kezelnek, nem úgy, mint a nappalis képzéseken, ahol félig még mindig egy középiskolás gyereknek tekintenek (voltam nappalis egyetemi képzésen is).

A vizsgák teljesíthetőek, nem keveset kell tanulni, de nem is sokat, tehát nem egy mérnöki vagy gyógyszerész képzés szintje, de nem is egy bölcsészképzés mennyiségű a tanulnivaló, közel sem. Vizsgák ugyanúgy mint bármilyen más képzésen lehetnek szóbeli, írásbeli, írásbelin belül lehet papír alapú vagy számítógépen megoldott.

2023. jún. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!