Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azokhoz szólok akik csúsztak...

Azokhoz szólok akik csúsztak az egyetemen! Ti folytatottátok azonnal vagy passziváltatok esetleg ott hagytátok?

Figyelt kérdés

Most én arra gondolok, hogy amikor megbuktál az utolsó vizsgalehetőségen is és kiderült, hogy csúszol 1 évet.


Mit csináltál? Folytattad vagy szünetet tartottál esetleg ott hagytad a szakot?



2023. máj. 29. 19:41
A kérdező szavazást indított:
Ugyanúgy folytattam és mentem tovább ugyanazon a szakon. Nem viselt meg.
Kicsit megviselt így passziváltattam magam és szünetet tartottam de maradtam a szakon
Nagyon megviselt és ott hagytam a szakot/egyetemet.
9 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szakváltással folytattam. Nem viselt meg, de tudtam, hogy ha akkor félbehagyom, és inkább elkezdek dolgozni, soha az életben nem fogok lediplomázni. Így egy helyett csak fél évet csúsztam.
2023. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól mondja.

Az ilyen visszajövök fél év múlva stb tuti bukó.

2023. máj. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2023. máj. 29. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első opciót jelöltem, de azért kicsit megviselt. Elsősorban a szüleimnek való megfelelés miatt, az ő reakciójuktól tartottam nagyon. De aztán elengedtem ezt, és úgy magamban is könnyebb volt túllépni rajta. Utólag látom, hogy mennyire túlgondoltam, mert semmi baj nem származott belőle (sőt, kicsit jobban is jártam, mert ha nem csúszok, jobban bezavart volna a Covid a mesterképzésembe).
2023. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én passziváltattam egy szemesztert, de mert egy elég ráépülős tárgyat buktam nem azért mert megviselt volna. Következő félévben talán 3 tárggyal kevesebbet tudtam volna felvenni és mivel fizetősen voltam nem akartam így arra is igényelni a diákhitelt. Következő szemeszterben újra felvettem azt a tárgyat meg amit lehetett előre 5. félévből és csináltam tovább, nem volt utána olyan tárgy ami ne lett volna meg elsőre.


Végén jól alakult mert következő őszi szemeszterben meg így nem volt olyan sok tárgyam, el tudtam kezdeni szakmához kapcsolódó diákmelót és államvizsga előtt már fel is vettek a céghez junior poziba. Viszont a passziválás miatt 9 helyett csak 8 félévre kellett így a hitelt felvennem.

2023. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit más volt a helyzetem. Legutolsó félévben nem sikerült egy vizsgám (első próbálkozás volt), viszont végzősként hamarabb vége lett a vizsgaidőszaknak, mint a többi évfolyamnak, így már nem volt lehetőségem újra elmenni. Nem passziváltattam, hanem következő félévben újra felvettem és megcsináltam.


Az első opciót jelöltem, mert az áll a legközelebb a helyzetemhez, de ettől függetlenül azért megviselt. Főleg azért, mert már nagyon közel voltam a végéhez: az az egy tárgyam hiányzott, sikerült a felvételi a mesterképzésre és megvolt a nyelvvizsgám is, ami a mesterhez kellett. Egy darabig sírtam, de igazából azóta jól alakult az életem, próbálok arra gondolni, hogy ennek így kellett lennie :)

2023. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!