Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Budapesti Metropolitan...

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) általánosságban milyennek számít?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy gyakorlatias, jó képzéseik vannak, meg sok gazdasági szakon tanító tanár az üzleti életben is sikeres, valaki meg leszólja az egyetemet. Ez kb egy olyan egyetemnek számít, amit büszkén ki lehet írni facebook adatlapra és Cv-be?

2023. máj. 31. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Akiknek problémája van vele, az általában azért van, mert fizetősek a képzések és ezt nem mindenki engedheti meg magának. Így rossz érzés nekik, hogy ki vannak zárva és azzal tudják csökkenteni a feszültséget, ha szidják.


Szerintem nagyon jól összerakott suli. Csak pusztán a weboldalukat nézve, szerintem magas minőséget képviselnek. Én is nagyon szívesen járnék oda, de egyelőre nem tudtam megoldani. Majd talán egyszer.

2023. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mesterképzésen vannak állami szakok is
2023. máj. 31. 12:55
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Ha megnézed az eddigi ponthatárokat, láthatod, hogy nem túl magasak, ami abból adódik, hogy nem a legjobb teljesítményű diákok jelentkeztek oda, hanem azok akiknél inkább a pénz dominál (teszem hozzá ez nem jelenti rögtön azt, hogy nem jó, stb., nekem egy ismerősöm járt médiára és nagyon szerette, de nem titok ő is pénzesebb hátérrel rendelkezett).


Egy egyetem értékét általában a hallgatók határozzák meg és ha ide rosszabb képességű hallgatók jelentkeznek, akkor az magával húzza az egyetemet is.


Szóval gazdasági szakok tekintetében nem nagyon rúg labdába egy Corvinus, BME, ELTE, BGE négyessel szemben.

2023. máj. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem ezzel fogsz a Harvardon PhD-zni, de még csak az MNB-nél se leszel vele makroökonómiai elemző, de gondolom nem is ez a cél. Ez a diploma is megfelel menedzseri stb. munkákhoz, nem nézi le senki.
2023. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Maradjunk annyiban, hogy MNB-hez a Corvonak is csak a töredéke alkalmas.

Általános gazdasági, shared service center melókra szerintem tökéletes, csak beszélj jól angolul, az sokkal fontosabb ezeken a helyeken.

2023. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!