Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapesti Metropolitan Egyetem...

Budapesti Metropolitan Egyetem (animáció, tervezőgrafika) vélemények? (Bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Erdélyi magyar vagyok , de magyarországi egyetemeket nézegetek, mivel magasabb színvonalat képviselnek szerintem, mint ami itthon van.

Művészetek felé úzok, azon belül is inkább a tervezőgrafika és az animáció érdekel. Több egyetemet nézegetek, de amiről kevesebbet tudok az a METU, így erről kérnék véleményeket. Leginkább az érdekel mennyire jók a tanárok, mennyire használható dolgokat tanítanak, mennyire tudok majd elindulni a diplomával? Tudom, hogy a MOME nívósabb, de kicsit idegenkedem tőle, nekem kicsit túl elvontnak tűnik, emelett tudom, hogy brutálisan nehéz bekerülniés drága is. Olvastam elég csúnya véleményeket a Metropolitan-ről is, de azok elég régiek voltak, ezért kérdezem, hogy most milyen a helyzet? Minden érdekel, bejutás, órák, bármi.

Előre is nagyon köszönöm!



2021. ápr. 16. 20:43
 1/1 anonim válasza:

Én tavaly végeztem metu tervezőgrafika mesteren. Alapszakra máshova jártam így arról nem tudok nyilatkozni.

A mesterszak elég vegyes volt. A tanárokat szerettem, ha jó a kommunikációs készséged akkor sokat tudsz tanulni tőlük, érdemes sokat kérdezni, többnyire jófejek.

A HIK (vagy ha úgy tetszik TO) az kritikán aluli. Bármi kérdésem volt, sokszor nem tudtak normális információval szolgálni, sok a félretájékoztatás. Szóval a rendszer az elég borzasztó.

Közösségi élet is elég silány. Nem igazán vannak egyetemi bulik, rendezvények. Ha a csoporttársaiddal jóban vagy és kialakulnak barátságok akkor össze tudtok ülni sörözni beszélgetni, de ilyen egész évfolyamos vagy neadjisten más szakokkal való érintkezés az nincs. Nekem az nagyon hiányzott.

Szakmai tudást a tanároktól be lehet szerezni, de ehhez kezdeményezőnek kell lenni. Ha visszahúzódó vagy, akkor senki nem fog odamenni hozzád hogy na figyelj Petike ezt így meg így csináld.

Ha újra kezdhetném nem biztos hogy megint beiratkoznék.

2021. jún. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!