Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell hazudni a gyereknek...

Miért kell hazudni a gyereknek az iskoláról?

Figyelt kérdés
Hogy az egy jó hely meg stb.Amikor nagyon nem az,sok a bántalmazás,mint testileg,lelkileg,és sokat kell tanulni.Szinte ahogy nő a gyerek annyira teljesíthetetlenné válik a követelés.Csak egyszer mondtam rokon gyereknek hogy annyira na várja az iskolát,erre lecsesztek hogy ne mondjak ilyet.Amikor pedig ez az igazság!
2023. jún. 1. 14:19
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
46%

Nem sok a bántalmaz, max.a 8 keres szintű sulikban.


A sok tanulás meg nagyon is jó dolog, nemcsak a lexikális tudást, hanem a gondolkodást, személyiséget is fejleszti.


Egyáltalán nem teljesíthetetlen, ezt mindig pont a szakiskolából is kibukott péktanoncok állítják.

2023. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Mert nem kell feketén vagy fehéren beállítani. Inkább racionálisan elmondani, hogy vannak benne jó és kevésbé jó dolgok is, és példákat felsorolni mik lehetnek ezek. Hiszen lássuk be semmi nem csak negatív vagy pozitív, ez az élet része, erre legyen felkészülve. Ne hazudjunk de ne is vegyük el az életkedvét.
2023. jún. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Nekem jó élményeim vannak az iskoláról. Jó általánosba és gimnáziumba jártam. A tanulással meg sosem voltam bajom.


Sajnálom hogy neked negatív élményeid vannak.

2023. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki mashogy eli meg, illetve nyilvan erosen fugg a kozegtol is.


En pl imadtam a sulit, a kozosseg miatt. A tanulas resze annyira nem izgatott, de azert nem is volt teljesithetetlen, viszont a barataim miatt szerettem bejarni.


Annyi biztos, hogy elore nem kene elrontani egy gyermek oromet. Miert ne varhatna az iskolat? Csak mert neked szar volt, legyen masnak is az, igaz? Errol szol az egesz?


Majd o eldonti, hogy szereti-e, nem a te dolgod megmondani neki, hogy ne.

2023. jún. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
2-essel értek egyet. Nem baj, ha felhívod a figyelmét az árnyoldalakra, de teljesen azért ne vedd el a kedvét a sulitól teljesen.
2023. jún. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki máshogy éli meg. Én nem szerettem. Utáltam odamenni. De van ismerősöm, aki pedig pont, hogy kimondottan szeretett iskolába menni. Na, nem a tanulás miatt, hanem összességében a közösség miatt. De még így is, hogy nem szerettem az iskolát, nekem is volt sok jó élményem, sőt. Amúgy szerintem sem kéne más örömét elrontani. Lehet, hogy szeretni fogja, de ha nem is fogja, akkor is, majd ő megtapasztalja milyen. Nem szabad előre másba belebeszélni ezt, hogy úgy is rossz lesz x dolog.
2023. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
70%
Nem kell a saját nyűgöt más örömére kivetíteni. Sokan szeretik az iskolát.
2023. jún. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Én is elmondtam, hogy lesznek benne rossz dolgok, tehát én is hlyeségnek tartom átverni a gyereket, meg majd úgyis meglátja és akkor nagyon haragudni fog, hogy átbszták.

Szerencse kérdése, hogy milyen közösséget és tanárokat fog ki.


Az tuti, hogy az iskola ma különösen nem egy gyerekbarát hely szerintem, hanem inkább egy fiatalkori taposómalom sok felesleges és haszontalan magolással.


Szerintem drasztikusan le kellene csökkenteni a tananyag mennyiségét és hagyni a gyerekeket játszani, gondolkodni, ÉLNI!


Valamint hasznosabb, az életben hasznosítható tudást kellene átadni nekik és nem követelni, hanem megszerettetni, megkedveltetni a tantárgyakat, hogy örömét lelje az ismeretekben és ne traumatizálódjon..

2023. jún. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem kell..., meg majd úgyis rájön magától, hogy merre hány méter!
2023. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Aki ezt mondja, annak ez a véleménye.


Téged traumatizált, de a többségnek nem ennyire negatívak az élményei.

2023. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!