Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemek miért adják oda...

Az egyetemek miért adják oda "ingyen" a diplomát a levelezős hallgatóknak?

Figyelt kérdés

Már több olyan tárgyam is volt, ahol a levelezősöknek nem kellett beadandót, jegyzőkönyvet írni, nem kellett aláírásért zh-t írni, vizsgán pedig nekik előre elmondták, hogy mi várható. Van amikor konkrétan elmondták, hogy melyik két feladat lesz nekik, van amikor csak leszűkítették. Folyamatosan nagyon nagy kivételezés van velük, pedig a diplománk ugyan annyit fog érni.

Még a beadandókat valahol megértem, mert nekik kevesebb idejük van (de ha egyetemre jönnek, akkor vállalják ezeket is), de a vizsgás témával, kb odadobják nekik a diplomát.

Nálatok is ez megy?


2023. jún. 1. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha annyira könnyű a levelező, miért nem mész te is arra?
2023. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem (elte-gtk), itt inkább a nappalisolnak könnyebb mert a 6 kredites tárgyból 2 részletben írnak ZHt megajánlott jegyért levelezőn meg egyben lehet mint egy vizsgán és nem is minden tárgyból. Eddig az se volt hogy megmondták volna mi várható vizsgán illetve nekünk nincs is szeminárium pluszban begyakorolni jobban az anyagot.
2023. jún. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Már ne haragudj, sokaktól látom ezt a lenézős stílust a levelezősökkel szemben, meg a bezzeg nekik így meg úgy hozzáállást


1. nem mindenmi teheti meg, hogy élősködik még evekig középsuli után is a szülein, valakinek teljes munkaidőben dolgoznia kell, és csak így tus tanulni


2. ugyanaz a követelmény mindenkinek. Ha esetleg kevesebb zh-t is irnak, az azért van, mert többnyire eleve szakmából érkeznek, hogy előrelépjenek, nem újoncok, akik úgy esnek be, mint a nappalisok, tehát van már eleve gyakorlatuk is sokaknak, meg tisztában vannak vele a tanárok is, hogy munka mellett sokkal nehezebb ugyanannyi tananyagot megtanulni, mint nappalin, ahol csak ennyi dolguk van. Őket nem szivatják még jobban.


3. sok osztályvezető, főnök levelezőn szerez második, vagy sokadik diplomát, és levelezős is tudhat annyit, mint egy nappalin végzett, tőlük is azt követelték.


Én ilyet nem hallottam, hogy levelezőn megmondják mi lesz vizsgán, nálunk pont a nappalisok tudtak kiszedni a tanárokból kérdéseket, hiszen ők minden nap találkoznak velük, könnyebb a kommunikáció, kb sok részletet tudtak sokszor előre.


Szerintem sokkal inkább gyakorlatiasabb úgy csinálni mondjuk egy közgáz szakot is, hogy már eleve dolgozol egy pénzügyes munkakörben, vagy könyvelsz, és gyakorlatot is szerzel kapásból. Szóval te is kipróbálhatod, ha ennyire könnyű....

2023. jún. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (BGE-KKK) egyszer sem történt ilyen, a vizsgákat együtt írtuk a nappalisokkal, és a tanáraink szerint a levelezősök általában jobb tanulók, mivel a többségük másoddiplomás, érettebb felnőtt. Te melyik egyetemen és melyik szakon tapasztalod ezt, kérdező?
2023. jún. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én gmet végeztem levelezőn, de nappalin kezdtem, így van összehasonlítási alapom. Pont azt tapasztaltam, hogy levelezőn iszonyú sok volt a beadandó, meg a féléves projekt munka. Zht emellett ugyanúgy kellett írni. És vizsgázni is ugyanúgy kellett.
2023. jún. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekünk levelezőn sok vizsgánk volt együtt a nappalisokkal.
2023. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-ÁJK Jogász levelező: az összes komoly tárgy szóbelijén (ideértve a szigorlatokat is) a nappalisokkal együtt kell vizsgázni, az adott pillanatban legfeljebb ránézésre tudja eldönteni az oktató, hogy ki melyik tagozaton tanul, az értékelésnél meg főleg nem vesz ilyesmit figyelembe (vannak is brutál bukási arányok). De írásbeli vizsgák is vannak, amiket a nappalisokkal együtt írunk. Sőt, olyan is volt, hogy ők megírhatták otthonról az online tesztet, levelezőn meg bent kellett (ilyen persze fordítva is volt, meg olyan is, hogy ami nappalin sok felkészülést igénylő vizsga, az levelezőn egy ahhoz képest egyszerű teszt, de mondanom sem kell, hogy ezek nem a fő tárgyaknál vannak).


Ami nappalin szívás: szeminárium, gyakorlat, beadandó, prezentáció, mindenféle szirszar csoportmunka, ZH akár minden órán, versengés a néhány közkedvelt tanár órájáért, egész napot kitöltő hülyeségek. Mindezek ellenére így lehet tanulni és soha, az életben többé nem lesz annyi idejük, mint most (erre persze most még jellemzően azt hiszik, hogy ez az igazi elfoglaltság és leterheltség).

Ami levelezőn szívás: az idő hiánya és az önálló felkészülés "luxusa", ami könnyen átfordulhat abba, hogy a vizsgaidőszakig elő sem veszi az ember az anyagot és nagyon könnyen megbukik. Plusz például nem kerülhetsz át államira akkor sem, ha jobb az átlagod, mint a nappalisok döntő többségének, mert levelezőn nincs állami (de persze a nappalin is nagyon kevés).

2023. jún. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem szinte minden egyetemen egybe vannak a nappalis vizsgák a levelezősökével. Nagyon kevés tárgy van, amiből külön hirdet a tanár vizsgaalkalmat. A legrosszabb, hogy ráadásul valaki szombati vizsgát nem is hirdet, így szabadság is megy, meg elég elkéreszkedni is.


Egyébként meg az előttem lévő jól írja, nappalin csak ennyi dolguk van. Ez a pöffeszkedő kérdező fel sem bírja fogni szerintem, hogyha valaki egy felelősségteljes munka mellett tanul levelezőn, akkor kb 4 ķra mire hazamegy, megvacsorázik, teljesen hulla fáradtan 5 után kezd neki tanulni. Az egész napja elfoglaltság, nappalin meg eleve egész nap a tananyaggal foglalkozhat.


Most biztos azt várta, hogy majd mindenki elkezd itt egyetérteni, meg hátbaveregetni, hogy hú mennyire igaza van, csak rohadtul nincs így, gyanús, hogy meghúzták valamiből, és ilyenkor szokott jönni a bezzeg a levelezősök így meg úgy. Csak a "bezzeg a levelezősök" attól, hogy nem óvodás módon vannak kezelve, és nincs minden héten zh meg szeminárium, ugyanazon a vizsgán fognak részt venni, mint a nappalis. Hidd el, egy jogon meg egy mérnöki szakon is, nem fogják neki kiadni a diplomát feleannyi tudásra, meg követelményre, mint nappalin, ennél jóval komolyabban veszik.

2023. jún. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Miskolci Egyetem. Nálunk is vannak egybe vizsgák, de nem mindegyik, illetve sokszor külön vizsgalapot kapnak.

Nem nézem le őket. Én pl lehet nem tudnám csinálni levelezőin. Duális képzésen vagyok és még ez is megterhelő. Ahogy írtam azzal nincs különösebb bajom, hogy kevesebb zh-t írnak év közben és kevesebb beadandó van nekik. De szerintem azért illene ugyanazt a vizsgát írni, ugyanazzal a szabályal. Ahogy sok helyen a kommentek alapján

2023. jún. 2. 07:41
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl nem adják ingyen, nagyon nagyok az elvárások, csak épp idő nincs leadni az anyagot rendesen. Mégis elvárnak annyit, mint a nappalisoktól.
2023. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!