Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha más írja meg helyettem a...

Ha más írja meg helyettem a szakdolgozatomat, akkor a védésnél könnyen lebukhatok?

Figyelt kérdés

Ugye előre megkapjuk a szakdolgozatról a kérdéseket.

Ha azokra a kérdésekre alaposan felkészülök, akkor lebukahatok?



2023. jún. 2. 18:49
A kérdező szavazást indított:
Lebukhatok
Megúszhatom
25 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

Arra is gondoltál, hogy prezentálnod kell? A prezentáció meg nem egyenlő azzal, hogy felolvasod, ami a dián van. Sőt, arra gondoltál-e, hogy esetleg a dián látható dolgok kapcsán merül fel valakinek kérdés?


Szerintem komoly gondjaid lehetnek, ha más nem, morális... De ha ez eszedbe jut, már gond van - nézd meg, minden csigolyád megvan-e.

2023. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
Simán megúszod, ne viccelj.
2023. jún. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Munka mellett csinálom az egyetemet, és nem nagyon van időm a szakdolgozatra, ezért gondolkodtam, hogy segítséget kérek.
2023. jún. 2. 18:56
 4/23 anonim válasza:
28%
Hogyne? Simán belekérdezhetnek akár csak érdeklődés szintjén is bármibe, ahol aztán gyorsan kibukik ha ötleted sincs a "saját" szakdolgozatod elkészültéről vagy a hozzá kapcsolódó kutatásról, amit ugye elviekben elvégeztél.
2023. jún. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
36%

Ha nincs időd, és nem tudod odatenni magad, akkor ne írd meg... Ne legyél már ennyire gerinctelen, hogy más munkáját adod el magadénak. Komolyan, nézzél már tükörbe!

Nem is értem, mi a francnak mész egyetemre, ha tudod, hogy nem tudod csinálni. Halaszd, és akkor csináld meg te magad, amikor van rá kapacitásod!


Szánalmas már az a tudat is, hogy egyáltalán ez eszedbe jutott! - vagyis csatlakozom az előttem írók többségéhez

2023. jún. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Elolvasom majd a kész anyagot, meg a kérdésekre felkészülök.

Így átmehetek?

2023. jún. 2. 19:03
 7/23 A kérdező kommentje:
Egy csomó embernek segítenek a szakdolgozatban, pl. statisztikában, stb.
2023. jún. 2. 19:08
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
A segítség nem egyenlő azzal, hogy megírják! Az nem segítség, azt máshogy hívják.
2023. jún. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ha elolvasod azokat a forrásokat, amiket felhasznált irodalomkutatáshoz és megérted, hogy mit miért csinált úgy, ahogy, akkor nem bukhatsz le.



Én is írtam már mások helyett szakdogájuk statisztikai részét (társadalomtudományi területen tanultak, nekik csak az eredmények kellettek, nem a statisztikai módszertan, szóval nem kellett hozzá érteniük, csak értelmezni, de abban segítettem). De volt olyan is, hogy a szakirodalmi bevezetőt is én írtam meg, na az már neccesebb, mert abból jönnek a hipotézisek vagy műszaki szakdolgozatnál a rendszerterv. Egy 10 perces védés nem elég idő arra, hogy belekérdezzenek nagyon, de ha nem tudsz válaszolni a miértekre az lehúzhatja az eredményt 1-2 jeggyel. De buktatni nem szoktak azért, ha nem vagy teljesen vakon (magyarul van némi forrásismereted).

2023. jún. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
41%

Jobbat mondok, nem csak lebukhatsz, hanem egy súlyos bűncselekményt követsz el akkor, ha nem a saját szellemi terméked a szakdolgozatod: magánokirat-hamisítás, hiszen nyilatkoznod kell írásban arról, hogy ez csak és kizárólag a te munkád eredménye. Szabadságvesztést is kaphatsz érte.


Ne legyél egy csicska, írd meg magadtól. Ha a képzés végére ezt nem tudod megcsinálni magadtól, akkor jobb is, ha nem kapsz diplomát. Senkit nem érdekel, hogy munka mellett tanulsz egyetemen. Van passzív félév is...

2023. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!