Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek emelt szóbelinél elég...

Matek emelt szóbelinél elég ezeket tudni?

Figyelt kérdés

Jó jegyre biztos nem elég, de legalább a minimum 8 pontra? Ami kell ahhoz, hogy átmenj. Az elvárásokban benne van legalább egy definíció, egy tétel bizonyítással, egy adott feladat megoldása és pár alkalmazás/történet ismertetése.


Mondjuk úgy, hogy egy kicsit elszúrtam. Nem hagytam magamnak elég időt, azt hittem gyorsabban is megtudom tanulni, de hát sajnos nem. Lesz szerintem ilyen 3~6 tétel, amit nem lesz időm megtanulni. Ezekhez gondoltam, hogy betanulom a kötelezőket, ami egyáltalán nem tart sokáig, feladat megoldási részével pedig nem lesz baj ha csak nem kapok valami irtó nehezet. Persze a definíciónál és a tételnél is megfelelő nehézségűeket tanulnék meg, és amennyire csak lehet átolvasnám az anyagot (más kérdés, hogy mennyit fogok így csak átolvasásból megjegyezni). Mit gondoltok, ezekkel már biztos átmennék legalább?


És még annyi, hogy a megoldandó feladatot a kidolgozási idő alatt kell megoldanom, vagy maga a felelés közben kapom meg?



#érettségi #matematika #szóbeli #pont #Matek emelt szóbeli
2023. jún. 4. 18:03
 1/1 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Lentebb van pontozási útmutató.

- a kötelező egy definíció kimondása: 2 pont

- a kötelező egy tétel kimondása, bizonyítása: 2+4 pont

- a kitűzött feladat megoldása: 8 pont (ha segítségre van szükséged a bizottságtól, akkor max 5 pontot kaphatsz erre)

- alkalmazások: 4 pont


Tehát pusztán a kötelező elemekből 20 pont szerezhető meg a 35-ből.


A feladatot tételhúzáskor kapod, a felkészülési idő alatt kell megoldani.

2023. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!