Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám a problémát...

Hogy tudnám a problémát professzionálisan lekommunikálni a diákkal, hogy tanárként jól jöjjek ki belőle?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok a tanári pályán és a kollégám a vizsgához szükséges kérdéssorokat hiányosan adta meg. Kiderült, hogy még 4 tananyag kapcsolódik hozzá. Mindegy. Ezt persze nem mondhatom a diákoknak és 2 hét múlva vizsgáznak ezekből. Még holnap találkozok velük órai kereten belül.

Ti hogyan adnátok be a diákoknak, hogy "bocsi, hiányos volt a kérdéssor, még van 4 tematika, amit gyorsan átveszünk", hogy ne én jöjjek ki belőle rosszul és hogy ne is legyen ennek visszhangja, hogy az utolsó órán foglalkoztunk a 4 kérdéssel? Nyilván diáknak nem kezdhetem el ecsetelni, hogy mert a másik tanártól rosszul kaptam meg... Sajnos az én felelősségem akárhogy is nézzük.

Szeretnék professzionális maradni, hogy ne érezzék, hogy hibáztam, valamint, hogy ne legyenek dühösek és ne kezdjenek lázadni.


Hogy kommunikálnátok ezt le, hogy a diák maradjon együttműködő?


2023. jún. 7. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:

hany evesek?


2 het 4 kerdesre? ez para? egyetement 1 nap van 20 kerdesre :-D

en siman megmondanam na akkor ezt a 4 kerdest meg ma atvesszuk es kesz

2023. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

19 évesek.


Viszont leginkább az a zavaró, h egyes kollégák várják, h valamit rosszul csinálj. Nem tragikus, persze. Csak aztán a legtöbbje úgy állít be, h Te vagy a béna, meg hogy milyen dolog, h még a diákot utolsó pillanatban megbombázod?… Ez a kákán is a csomót keresni elv.

2023. jún. 7. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem a legtobb tanar ott verzik el (mint a legtobb szulo is) hogy jofej akar lenni, haver tipusba megy at, azt akarja hogy elfogadjak szeressek.


34 vagyok. de nagyon emlekszem a gimis evekre illetve az egyetemre. hosszutavon mindig az a tanar kapott igazan elismerest a diakoktol aki kokemeny volt. tanar volt. iranyitott. oda vagta a tetelt. ez van ez tanuljuk. szoval aki tenyleg terelte a diakokat.


(a szuloknel is ez van, azert latom mert mar anyuka vagyok. a mai jaj en vagyok a legjobb bari nod kislanyom...tipusu szulo elverzik idovel mert a gyereknek / tanulonak szabalyok kellenek es kemeneyebb fellepes)


na tudom ez most hosszabb szöveg lett...de en azt olvasom ki belole keresed az utat hogy leadjad az anyagot es kozben megis te maradjal a cool tanar... ez nehez lesz :--/

2023. jún. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. ertem, h mit is szeretnel mondani. Viszont ha bekemenyitek az utolso pillanatban, akkor meg azzal fogom kivivni a rosszindulatot, mondvan a diakok, h nem eleg h utolso pillanatban meg megbombazott minket, de meg undok is… 😅
2023. jún. 7. 21:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem magyarázkodsz! Közlöd, hogy a kérdéssorhoz további 4 téma tartozik, ezeket tanítod az utolsó órán.
2023. jún. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy vizsgáznak 2 hét múlva, mikor jövő héten vége a tanévnek? És már elvileg le kellett zárni a jegyeket.

Hol vagy tanár?

2023. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jah, és a végzősöknek már nincs is tanítás.

Nem értem.

2023. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kiragadtad a “lényeget” utolsó hozzászóló. Nem azon van a hangsúly! 😊
2023. jún. 8. 05:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!