Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék egyetemen tanítani,...

Szeretnék egyetemen tanítani, de félek, hogy a hallgatóim utálni és zaklatni fognak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában egyre inkább hajlok arra, hogy maradok az egyetemen kutatni és tanítani. Az oktatóim és a konzulensem nagyon bátorít (ő maradna a témavezetőm is később) és nekem is lenne kedvem hozzá, mert mindig is piszkálta a fantáziám a doktori képzés. Szakmailag nyugodtabb vagyok, a témám, amivel foglalkoznék, már megvan és párszor már vettem részt TDK-n is és konferencián. Nem érzem magam lámpalázasnak, elvagyok azzal, ha elő kell adnom.


Viszont, a szakmai közönség kicsit más. Persze, kritizálnak, de csak szakmailag. Viszont mint oktató, nem tudom, hogy hogy fogom tudni az ezzel járó negatívumokat. A konzulensem egy baromi kedves és korrekt oktató, elsősorban ez is fogott meg benne, utána jött csak a terület, amivel foglalkozik. Még egy olyan emberről, mint ő, is úgy beszélnek, mint valami moslékról. Fenn vagyok több olyan Discord szerveren, amin a különböző évfolyamok hallgatói és folyamatosan látom, hogy egyesek már-már boszorkányüldözés szintén túrnak elő személyes infókat az oktatóinkról és fikázzák a külsejüket, az életüket vagy a személyüket. Van, aki nagyon szigorú és érthető a felháborodás, de a legkorrektebb, legkedvesebb oktatóim is áldozatul esnek. Volt, hogy megbeszélték, hogy csoportosan csupa szemétséget irkálnak az illetőről markmyprofessoron, meg ilyen dedós vackok. Másnak az esküvői képét figurázták ki, amit Facebookon találtak.


Megfogadtam, hogy kilépek ezekből a közösségekből, ha tanítani fogok, mert amiről nem tudok, az nem fáj, illetve azt is, hogy a Facebook fiókomon korlátozom a láthatóságot mindenről. De mindent magamról sem tudok eltüntetni, nekem is van életem, barátaim, járok szórakozni, sportolok és részt veszek ezeknek a közösségeknek az életében. Rólam is vannak gáz dolgok a jelenből és 5-10 évvel ezelőttről is. Végig bullyztak iskolás koromban, mikor egyetemre jöttem és elkezdtem dolgozni, örülök, hogy ezt végre magam mögött tudhattam. Most viszont attól tartok, hogy ismét utolér ez az egész.


Ki tudom ezt valahogy védeni vagy meg tudom valahogy valósítani, hogy teljesen kizárjam ezt? Mint mondtam, szeretek előadni és korrepetáltam is kis csoportban korábban, de ha tudnám, hogy miken csámcsognak a hátam mögött, szoronganék bemenni a terembe szerintem.


2023. jún. 8. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem beszélik ki a jó oktatókat. Ha valaki jófej, jól magyaráz, akkor azt kedvelni szokták a diákok. Sok diáknak doktorandusz a szakdoga témavezetője, mert annyira megkedvelték őket.

Nem lehet, hogy az egyetem a ludas? Vagy a szak olyan, ami tömegszak? Ha csak azért vannak ott a diákok, hogy legyen diplomájuk, és nem érdeklik őket egyáltalán a tárgy, akkor tudnék még elképzelni ilyen helyzetet. De azt akkor is nehéz elképzelnem, hogy egy tanár tényleg jó, és mégis piszkálják.

Tartottál már valamilyen órát? Szeretsz tanítani?


Amúgy én nem tanítanék olyan helyen, ahol tudom, hogy egyáltalán nem érdekli a tárgy a hallgatókat. Én matek szakon vagyok, de egy vidéki mérnöki karon pl. nem tartanék analízist. Vagy pszichológusoknak se statisztikát. Ha tanítanék, akkor matekszakon tanítanék, mert tudom, hogy itt van közönség.

2023. jún. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az említett oktatók a szakmai alapozó tárgyakat vagy a szakirányos tárgyakat tartják, nem gondolnám, hogy ez olyasmi, ami csak szükséges rossz. Informatikai karról van szó egyébként, aki nem ide való, az ki szokott hullani az első szemeszterben már. Van, hogy az is, aki igen.


Sosem tartottam még órát, néha leadtam kicsit átstrukturálva újra az anyagot pár tárgyból néhány évfolyamtársamnak és emebreknek, akik kérték korrep gyanánt, meg volt, akivel kettesben gyakorolgattunk számolási feladatokat, hogy meglegyen a vizsgája. Velük pozitív a tapasztalatom és nagyon megvan bennem ez a segíteni, illetve tantárgyat megkedveltetni akarás, de talán más az, ha rajtam múlnak a jegyeik is és muszáj őket leosztályoznom, betartva a határidőket. A konzulensemet például a szakdolgozói szeretik, de akiknek szakirányos tárgyat tart (machine learning), azok rühellik olyan banális okokból, minthogy csak az egyik zh-t lehet javítani a pót alkalmon. Itt hozzáteszem, hogy ahhoz képest, amilyen vészes lehetne a tárgy, egyáltalán nem az, talán 10% szokott rajta megbukni.

2023. jún. 8. 20:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább az ottani diákokat minősíti. Nálunk korrekt tanárral eszünkbe se jutna ilyet csinálni. Ha van egy gyökér tanár, akkor is csak röhögünk rajta magunkban, semmi rosszat nem csinálnánk vele.
2023. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatnál tartani egy gyakorlatot, nem? Próbaképpen. Megnézed, hogy érzed magad közben. Aztán ha tetszik, maradhatsz tanítani, de nem kell így magad elkötelezni.
2023. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#3as vagyok


Én tartottam gyakorlatot, es egyaltalan nem tapasztaltam hogy barmi rossz lenne. Neha estenkent egyutt buliztam a diakjaimmal, meg utana meg olyan is volt aki ramirt kovi felevben, hogy tartok e akkor is gyakot mert hozzam venne fel.


Szoval nekem csak pozitiv tapasztalataim voltak az oratartassal, szerintem probald ki te is.

2023. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tökre szak és embere válogatja. Igaz én gyógypedagógusnak tanulok, ahol ha van is véleményünk bárkiről, max egymásnak beszéltük meg, sose aláztunk senkit nyíltan. Pont ezekre a visszajelzésekre vannak az évvégi kérdőívek….akinek meg az órájára nem jártunk, az azért volt mert még az oktató is unta magát, halál unalomért ahol elalszok nem fogok benn órákat ülni. De ennyi. Sose alázott a mi közösségünk, akit meg kedveltünk annak az óráján szinte mindenki ott volt. Gondolom valami hülyeképző szak embereivel ez előfordulhat, de amúgy nem
2023. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!