Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor kezdjem el tanulni a...

Mikor kezdjem el tanulni a római jog 1-et?

Figyelt kérdés
Jogra készülök, már van egy diplomám, szerintetek érdemes nyáron elkezdenem? Munka mellett csinálom, ahogy az alapszakomat is korábban, és tudom, hogy jogon rengeteg az anyag, és sokan mondják, olvastam korábbi kérdéseket is, hogy pihenni kell stb. Csak félek, hogy 6-7 tanulós tárgyat nem fogok egyszerre megtanulni egy 3 hónapos szorgalmi időszak alatt munka mellett, Római jogból meg gondolom vagy 500 oldalnyi anyag kell szó szerint.

2023. jún. 8. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Annak a félévnek az elején ráérsz, mikor ezt a tárgyat felveszed. Aki izzad vele, az azért izzad, mert egy hét alatt akarja megváltani a világot. Értelemszerűen nem fog menni.
2023. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor ne parázzak úgy sem, hogy jogtöri, és egyéb tárgyakból is ugyanúgy beugrók, sok tétel stb van? Ennyi mindent simán meg lehet tanulni 3 hónap alatt munka mellett is, ha szeptemberbe kezdem el?
2023. jún. 10. 08:16
 3/12 A kérdező kommentje:
Napi 2 órát tudok vele foglalkozni hétköznap, hétvégente többet. Ez jó így?
2023. jún. 10. 08:17
 4/12 Justinianus ***** válasza:
82%

December közepétől január végéig van vizsgaidőszak, igazán tanulni november elejétől tudsz (mert hiába tanulnád meg korábban, elfelejted).

Viszont onnantól a napi két óra az édeskevés lesz.

Annak inkább a háromszorosát kell ráfordítani.

2023. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Előre hiába tanulod, nem fogod érteni, csak megkeveredsz. Azonban egyszer érdemes a könyvet elolvasni, ha sok a szabadidőd, hogy legyen benyomásod.
2023. jún. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
(Az "előre" itt a szorgalmi időszak előttre értendő. Akkor viszont érdemes együtt haladni a tananyaggal, ahogy jönnek az előadások).
2023. jún. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Végül is van youtuben is Római jog előadás, ha szokat nézem, meg a könyvet olvasgatom, akkoe gondolom könnyebb lesz majd élesben tanulni.

Mennyire kérik amúgy szóról szóra ugyanúgy ami benne van?

2023. jún. 10. 18:58
 8/12 Justinianus ***** válasza:
100%

Római jog (Földi-tételek) hangoskönyvben? Most láttam, hú ez durva...

Nem kérik szóról szóra, nyilván az marhaság, hogy egy félévben 7-8 vizsga × 300 oldalt megtanul valaki szó szerint.

A lényeget kell tudni, a tanár is azt tudja.

A vizsga kérdés-feleletek sorából áll, nem szavalni kell.

2023. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor engem nagyon átvertek, mondjuk én is kételkedtem benne, ezért is tettem fel kérdést. Gondolom a beugró fogalmak kellenek szó szerint csak, ezen túl a tételek meg csak a lényeg, mert nekem meg azt mondta ismerősöm, hogy azt a Földi-Hamza könyvet ugyanúgy kell tudni, ahogy megírta szó szerint. Sztem is képtelenség csak mégis parázni kezdtem.
2023. jún. 11. 18:24
 10/12 A kérdező kommentje:
Közben elkezdtem lapozgatni, és kicsit sokkot kaptam. Az elején a történeti rész, a korszakok elhatárolása teljesen világos, csak utána több fejezetben is vannak már latin nyelvű jogszabályi szakaszok, amik mellett ott a magyar fordítás is. Ezeknél szó szerint kérik a latin nyelvű szöveget is?
2023. jún. 17. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!