Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar diploma külföldön...

Magyar diploma külföldön mennyit ér?

Figyelt kérdés

Kérdésem inkább csak elméleti, de jelenleg gyógypedagógiát tanulok, még van két évem. Mellette van egy drámapedagógus végzettségem is. Álmom, hogy magánvállalkozóként a gyógypedagógiát ötvözzem a dramatikus formákkal.

Kérdésem, hogy ezekkel a magyarországi diplomákkal én a szakmámban el tudnék-e helyezkedni külföldön?

Például, ha teszem azt Spanyolországban van gyógypedagógus állás, az én végzettségem elfogadható-e ott, ha a nyelv ismerete nem akadály?


Köszi a válaszokat!



2023. jún. 9. 00:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Önmagában nem a diplomának van nagyobb súlya hanem a szakmai tapasztalatnak. Hivatalosan elfogadják a diplomát de ha perfekt is beszélsz spanyolul pályakezdőként nagy valószínűséggel a kutyát nem fogod érdekelni és be sem hívnak interjúra. Általában a hiányszakmákban (informatikus, orvos stb...) nem nehéz pár éves tapasztalattal elhelyezkedni külföldön, viszont olyan területen amiből nincsen hiány és bőven többszörös a túljelentkezés az adott ország állampolgáraiból is ahhoz valami bizonyítottan kimagaslót kell villantani hogy rád essen a választás.


Ha például gyógypedagógus végzettséggel elhelyezkedsz Magyarországon valami nevenincs helyen és annyit írsz a CV-be hogy gyógypedagógus diploma valami random magyar egyetemről (külföldön egyik magyar egyetemnek sincs nagy neve, még a hőn áhított BME-nek sem) és mellette dolgoztál x évet valami helyen azzal nem feltétlenül leszel befutó. Viszont ha olyan tapasztalatot tudsz szerezni és ügyfélkört kiépíteni vagy publikálsz nemzetközi folyóiratokba, komoly referenciával rendelkezel, podcastokban veszel részt, kialakítasz valami brandet vagy elismert innovációt akkor egyből jóval vonzóbb leszel a külföldi munkáltatók számára is.

2023. jún. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
A diploma sehol nem ér semmit, az csak egy papír. A tapasztalat és a személyiség, megfelelő kapcsolatok amik érnek bármit.
2023. jún. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Vannak olyan diplomák, amelyeket értelemszerűen honosíttatni kell, mert helyi jellegűek esetleg nyelvfüggők. A jog a legnehezebb, de a pedagógus jellegű diplomák esetében sem árt, ha van valami helyi végzettséged is. Általában véve teljesen elfogadják a magyar diplomákat, bár a magyar egyetemeket nem ismerik, és értelemszerűen ismeretlenként tekintenek rájuk.
2023. jún. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Semmit sem ér külföldön egy kutyaútő noname magyar egyetem, orvosokon és max néhány mérnökön kívül senkit nem hallottam, hogy kiment volna diplomával és ott dolgozna vele. Ha valaki kimegy általában sok diplomásan is sz.rt lapátol meg mosogat azért a bérért, amiért itthon a szakmájában dolgozna. Miért alkalmaznának egy diplomás állasban külföldit, amikor náluk is vannak saját diplomások, ráadásul nagyobb arányban, mint nálunk.
2023. jún. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

4. “orvosokon és max néhány mérnökön kívül senkit nem hallottam, hogy kiment volna diplomával és ott dolgozna vele”


Akkor hadd segítsek: iszonyat sok magyar dolgozik Németországban. Ismerek rengeteg közgazdászt, mérnököt; pár jogászt, egy logopédust, pár tanárt…


Nekem is elfogadták a magyar gazdasági diplomáimat egy nem akármilyen helyre.

2023. jún. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
1%

"iszonyat sok magyar dolgozik Németországban."


Ez így van.


"Ismerek rengeteg közgazdászt, mérnököt; pár jogászt, egy logopédust, pár tanárt…"


Én is ismerek.... mosogatnak és felszolgálnak kint xD

2023. jún. 9. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
Attól mert valakinek van valamilyen papírja, még nem szakember. Nyilván aki nem tud a végzettségével elhelyezkedni, annak annyi is a szaktudása.
2023. jún. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Dehogyis. Osztályvezetők, Vice Presidentek, senior szakértők… van itt kint ember nem csak a Corvinusról és BGE-ről, de van kollégám a PTE-ről, Szegedről, a Nyugat-Magyarországi Egyetemről…


Tényleg nem értem, miért kell hülyeséget beszélned 6-os.

2023. jún. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1%
Sok lipsi lepontozgst, ettől még tény, hogy a kimentek 90%-a sz.rt lapátol, mosogat, felszolgál stb. Hiába fáj ez nektek mert menekülnétek. Én is ismerek sokakat, akik kimentek, előadják magukat, meg verik h milyen kocsijuk van meg mennyit keresnek, miután hazajöttek, közbe meg kiderült, hogy kint lementek kutyába, és még a wc-t is kiitták a diplomájukkal, hogy elérjék xD
2023. jún. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
9. Nem, ez nem “tény”, ez egy olyan ember érdektelen véleménye, aki max. nyaralni volt külföldön. A lipsizésből arra következtetek, hogy valahonnan vidékről osztod az észt. Nem jött be az élet a magyar ugaron, irigykedsz azokra, akiknek karrierjük van?
2023. jún. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!