Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar nyelvre szakosodok,...

Magyar nyelvre szakosodok, ezzel a diplomával tudnák találni valami munkát akár külföldön is? Vagy semmi lehetőségem nincs ilyesmire?

Figyelt kérdés

2012. jún. 18. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Hát a tudnák után megértem, hogy miért akarsz magyar nyelvre szakosodni...
2012. jún. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kérem szépen te egy nagyon szerencsétlen emberke lehetsz. XD 1. létezik tudod olyan, hogy elgépelnek valamit. 2. léteznek emberek tudod akik enyhe nyelvjárással beszélnek. (10 nyelvjárás van) és hidd el, mindegyiket képviselik élő, diplomás emberek, :).
2012. jún. 18. 09:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem fogsz szeretni, de az igazságérzetem nem engedi, hogy ezt a kérdést figyelmen kívül hagyjam.

Ha magyar nyelvre szakosodsz, akkor feltételezem, van egy alap tudásod.

Tanultad az ikes igék ragozását is.

"szakosodik, gondolkozik, okosodik, dolgozik" ikes igék egyes szám első személyben -m ragot kapnak.

A -nák, -nék, hogy nyelvjárás-e, ezen lehet vitatkozni, de írásban nem használunk -nák ragot.

Ha pedig elírtad, /ami könnyen lehet/, mielőtt elküldöd a kérdést, nézd át, hogy nincs-e benne helyesírási hiba.

Ezért a kérdésed helyesen /ha már ezt a szót használod/ így hangzik:

Magyar nyelvre szakosodom, ezzel a diplomával tudnék találni valami munkát akár külföldön is?

Ha építő jellegű kritikát kapsz, azt tudni kell kezelni is.


Nem írtad, hogy milyen iskolát végzel, ahol magyar nyelv lesz a fő tantárgyad.

Hogy érdemben hozzá tudjunk szólni, ehhez tudnunk kellene, mit tanulsz jelenleg. Azt tudom, hogy pl. Londonban vannak olyan iskolák, ahol magyarul tanítják a kint élő magyar szülők gyermekeit.

De ehhez magyar-tanító diploma szükséges.

2012. jún. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jav: gondolkodik
2012. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a semmit :D. a beszédemmel tisztában vagyok. és ha kell tiszta magyar nyelvet használok. de ez h neten betűket kritizálnak azért vicces. én egyetemi diplomát kérdeztem nem segítséget a beszédemhez. azon nem fogok javítani mivel így tanultam a lakóhelyemen a beszédet így is fogom beszélni ha tetszik ha nem. ahol meg megkövetelik, ott helyesen beszélek. minden kötekedés csak időpazarlás.

p.s. ezt sem néztem át helyesen írtam-e. juj. még nem halok bele talán.XD.

2012. júl. 7. 17:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy ki tudja?
2012. júl. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!