Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy érdemes készülni egy...

Hogy érdemes készülni egy gazdasági bsc szakra matekból?

Figyelt kérdés

Érdekel a gazdmen Bsc szak. Már van egy diplomám humán területen, mindig is humán voltam, sajnos matekból gyenge hármasra érettségiztem anno. Vannak témák, amik mennek, meg egy alapvető logikai készség megvan bennem, csak gimibe nekünk a matektanár rengeteget lógott, és ha ott volt is, sok mindent csak összecsapva magyarázott, így aki kevésbé volt penge matekból, az nagyon nehezen tartotta a lépést. Nyilván önszorgalom is kellett volna, csak sokat számított volna egy jó magyarázat is. Szóval azóta eltelt több, mint hat év, ennyi ideje hozzá se szagoltam a matekhoz.


Most a nyáron nekiülnék a mateknak. Szerintetek Obádovics-könyvekből fel lehet készülni? Meg a gazdasági matek tényleg sokkal könnyebb egy mérnöki szintű mateknál?


Sokan írják, hogy hasonló eredményekkel végigvergődték magukat a két félév gazdasági matekon, utána a statisztika, számvitel stb már kevésbé bonyolult.


Igazából a statisztika az ment nekem matekból mindig is, egyedül abból írtam ötöst gimiben, meg a valószínűségszámítás is. Az ilyen logaritmus, sin, cos és társai voltak a gyengeségeim mindig is, mondom, többek közt mert a tanárunk se tanította meg ezeket rendesen, mindegy is, nyilván saját felelősségem is volt.



Mit tanácsoltok? Mely témaköröket érdemes tanulgatni?


Esetleg más hasznos tananyagok?



2023. jún. 11. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd át a középiskolai anyagot.


A többit megtanítják, nem lesz vészes. Minden alapszakon az elejéről kezdik, maximum nagyobb léptékben haladva.

2023. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Baluba ***** válasza:
A legfontosabb, hogy tudj egyenleteket megoldani. Ahogy az első is mondja, az elejéről kezdik az anyagot, de azt feltételezik, hogy az alap egyenleteket meg tudod oldani, mert arra nincs idő, hogy ezt pótolják.
2023. jún. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja, azt hittem, egyből az van, hogy "na nyissák ki a füzetet integrálunk". Mindenesetre egyenleteket, hiányosságokat átnézek és megtanulgatom.
2023. jún. 11. 17:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!