Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek milyen volt az emelt...

Kinek milyen volt az emelt magyar szóbeli?

Figyelt kérdés

Mit húztatok? El tudnátok mesélni nektek hogy ment, kedvesek voltak e a tanárok, miket kérdeztek, mi volt a feladat stb?


Én most voltam és írásbeli helyett is szóbeliztem tehát, összesen 4 et húztam, a következőket: Babits, Jelentésbeli és grammatikai kapcsoló elemek, csillagmajor, Határon túli magyarság.

Először a 14es nyelvtan tétellel kezdtem, őszintén szólba nem akartam ezt húzni bár vannak rosszabb nyelvtan tétlek is. Örkény István szöveg alapján kellet bemutatni hogy milyen kapcsoló elemek vannak. Igazábol ez elég nehezen ment de megoldottam. Itt azt kérdezték hogy címet jelentésbeli vagy grammatikai kapcsoló elemekhez sorolnám e amire azt mondtam hogy

szerintem jelentésbeli.

Utánna Babits jött. A Babits tételnél kellemteln meglepetés ért mivel én ugy tudtam csak nyelvtanbol lesz feladat és irodalombol az egész tételről beszélhetek majd. Itt is volt feladat és csak Babits első kötetéről, a Levelek írisz koszorújábolról lehette beszélni. Ez azt jelentette hogy nem beszélhettem egy csomó dologról amivel ki lehetett volna tölteni azt a 20 percet például Háború ellenes versek, halál előtti versek, 20-as 30as évek, és a Jónás könyve. Ez szerintem jol ment, beszéltem a Fekete országról, A Messze messzéről, az In horatiumról, és Lírikus epilógijáról de plusszba kérdeztek egy olyan verset amiről semmit se tudtam, ezért ezen biztos vesztetzem pontot. Ezután volt 10 perc szünet, aztán tudtam csak meg mi lesz a másik kettő tétel.

Elöször ismét a nyelvtanon akartam túl lenni ezért azzal kezdtem. Ez jobban ment sokkal mint az előző, nem is kérdeztek, bár nem tudom hogy ez mennyire tükrözi a felelet minőségét. Itt az őshonos magyar kisebbségről kérdzetek, illetve a helyzetüket kellet 3 országba bemutatni. Beszéltem róluk, meg az anyanyelvi oktatás fontosságáról, a kevert nyelvűségről

és a többenyelvűségről. Orzságnak sajnos csak 2tőt tudtam. Ukrajna és Románia, illetve a Moldvai csángókról beszéltem akik ugye szintén Romániában élnek. Hoztam egy példát arra is hogy milyen tájszavakat, archaikus szavakat

használnak. Ezután jött a csillagmajor. Itt beszéltem a kút, az asszony és a grófnő c novellákról, illetve hasonló írokként említettem Gelléri Andor Endrét,és Illyés Gyulát, illetve érdekeség kép beszéltem az ő feleségéről, Kozmutcza Flóráról. Ez után se kérdeztek semmit, illetve meg is dicsért az eggyik tanár.

A tanárok kedvesek voltak, baráti kérdéseik voltak, bólogattak ha valami jót mondtam ami nagy segítség volt, oldotta az idesgességemet. 2 magyar tanár volt bent plussz az elnök aki szerintem szintén magyar tanár volt mert ő is kérdezett.

Szerintme egy olyan 65-75% lesz, de ezt biztosra csak 21. Én tudom meg.

Összeségbe szerintem szerencsém volt a tételekkel.



2023. jún. 12. 20:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaj, ez ijesztő :( Holnap megyek, és nálad sokkal kevesebbet tudok. Te ügyes voltál a leírtak alapján.
2023. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!