Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi pontszámítás???

Érettségi pontszámítás???

Figyelt kérdés

Szakiskolába járok, jövőre érettségizem és anglisztikára szeretnék jelentkezni (tehát a magyar és az angol érettségi fog számítani leginkább).

Választott tárgyból nem kell érettségiznem, mert az a szakmám (mezőgazdasági szakma, elv. nem számít pontot mivel nem szakmai irányba tanulok tovább), szóval csak a magyar,töri,matek,nyelv kötelező.

Miként befolyásolja a végleges pontszámomat az, hogy nincs választott tárgyból érettségim? Félek hogy kevesebb lesz a pontom mint a többieknek (gimnáziumban végzettek), mert egy egész tárgy kimarad és nem vesznek fel egyetemre.

Minden oldalon csak azt írják hogy akkor számít ha szakmába tanulok tovább de azt nem hogy mi van ha nem abba az irányba megyek tovább. Tanároknak gőzük sincs róla hiába érdeklődtem...



2023. jún. 13. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A választott tárgyból lesz szakmai érettségid? Mert 5 tárgynak meg kell lennie, hogy érettségi bizonyítványt kapj, mostaninrendszer szerint legalább is tuti.
2023. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jövőre minden változik, ajánlom, hogy böngészd a felvi.hu-t, mert 2024-től más lesz a pontszámítás.
2023. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csinálsz szakmai érettségit, akkor az lesz az 5. tárgyad. Ha nem, akkor kell valami más, de minimum 5 tárgyadnak meg kell lenni, hogy bizonyítványt kaphass és abból az 5 tárgyból fogják a tanulmányi pontokat számolni.
2023. jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Tudom, hogy működik a pontszámítás. Egyébként gimnáziumba járok, nincs szakmám. De a helyzetem nem változott. Csak egy igent vagy nemet szeretnék. Gyakran nézegetik a kamerákat, vagy csak amikor probléma merül fel?
2023. jún. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szakképzőben nincs 5. érettségi, mivel azt a szakmai bizonyítványod helyettesíti, de az meg nem számít érettséginek, ezért továbbtanuláshoz se fogadják el sehova, max ha a szakmához illő egyetemen tanulsz tovább.

Viszont nekem az anglisztikához a lovász szak nem igazán számít...

Tegnap viszont olyat is hallottam, hogy érvénytelen az egyetemre való jelentkezés, ha nincs meg az öt érettségi tárgyad. help.

Ennyire lehetetlen lenne szakképzőből egyetemre menni?

dec. 21. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!