Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan ex-BGF-es,...

Van itt olyan ex-BGF-es, akinek nem tetszett a suli, és átiratkozott egy másik, nem ilyen "nagyhírű" fősulira?

Figyelt kérdés
ebben a cipőben járok, azaz erősen gondolkodom hogy otthagyom és váltok (azonos szakon maradnék, csak más intézményben)
2010. okt. 12. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, én!

Nekem két rokonom is ott végzett, egyik turizmus-vendéglátás alapszakon, másik idegenforgalmi szakmenedzseren. Ezen felbuzdulva én is oda jelentkeztem 3 éve, és kb. őszi szünetig bírtam, utána vissza se mentem.


Semmiről nem tájékoztattak, minden tanár tiszta lenéző volt. Annyian voltak mint a fene, soha semmit nem találtam, ha meg ne adj isten mégis megkérdeztem tanügyesektől, még nekik állt feljebb, hogy hogy merek kérdezni... Nem egyszer volt, hogy bőgve mentem haza. Kb porba tiporták az önbecsülésem, ami azért volt szokatlan, mert középsuliban elég jó voltam, és nem volt egy gyenge iskola...

Lényeg a lényeg, hogy otthagytam őket, aztán 3 évig csak tekeregtem iskoláról iskolára, mert valahogy az élmények, meg a család elhitette velem, hogy nekem nem való a felsőoktatás, meg mindenki ki volt akadva, hogy hogy lehetek ilyen hülye, hogy nem tudtam befejezni a sulit. Bezzeg az XY...

Végül semmilyen más okj-s suli nem jött be. Tavaly átgondoltam az életem, meg hogy mit szeretnék és rájöttem hogy ugyan azt mint eddig, csak most nem adom fel. Jelentkeztem a Kodolányira, szeptember óta oda járok, és láss csodát, eddig egyszer sem mentem haza bőgve, sőt, imádom! :)

Persze sokan ki voltak akadva, hogy az egy szar suli, sőt, nem iskola csak egy melegedőhely, és semmit sem fogok tanulni. Hát ehhez képest én is és az iskola is erre eddig rendesen rácáfoltunk. Itt is vannak olyan tárgyak, amik nem annyira mennek, de legalább lehet kérdezni és válaszolnak is normálisan, meg segítenek, hogy az ember megértse. Veszik a fáradtságot és lealacsonyodnak a diákokhoz...

Most készülök az első ZH-imra és ugyan úgy megy a tanulás, mint régen, középsuliban, és érzem, sőt, tudom, hogy itt most menni fog minden. Ha nem is rögtön, és csont nélkül, de menni fog.

Én csak arra tudlak biztatni, ha nem jön be a BGF, akkor váltsál, felesleges évekig szenvedned ott! És valóban, inkább próbálkozz meg az átjelentkezéssel, ne hagyd abba az egész felsőoktatásban való tanulást, mert nem éri meg. Később úgyis rájössz, hogy mégiscsak ott a helyed, csak más intézményben. Éppen csak az nem mindegy, hogy addig hány évet pazarolsz el...

2010. okt. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ, én is épp a Kodolányira tervezek menni, annak ellenére, hogy eléggé lehordják, miközben az összesített statisztikák szerint a Kodó a 2. a BGF után....

remélem jobb lesz a helyzet :)

2010. okt. 12. 13:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok szerencsét az átjelentkezéshez, remélem sikerül! És ha a Kodolányi mellett döntesz, akkor kívánom, hogy érezd majd jól nálunk magad. :)


Egyébként, ha szabad megkérdeznem, milyen szakon vagy? Turizmus te is? És szintén elsős vagy?

2010. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

szia!

igen, turizmus-vendéglátáson vagyok a BGF-en, de nem tetszik itt annyira, még várok kicsit, lehet csak bele kell hogy jöjjek vagy nem tudom, de ha nem megy akkor nem fogom erőltetni, hanem megyek a Kodóra :)

2010. okt. 12. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!