Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz az angol...

Mennyire nehéz az angol középfokú szóbeli érettségin a 33-ból 30 pontot elérni?

Figyelt kérdés
Nos 59 pontom lett írásbelin és 30 pont kellene a négyeshez, minden másból 4-5 leszek ezért is lenne fontos. Sajnos nem nagyon kommunikáltam még angolul, de tudok mondatot alkotni csak először át kell gondolnom magyarul is és az idő, félek hogy ettől nagyon béna lesz a feleletem.

2023. jún. 16. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nehéz, de nyilván kell készülni rá. Amiket így látatlanban tudok tanácsolni:

1) Legyenek időnyerő mondataid, előre betanult formuláid. pl. "Oh, yes, that is a complicated/interesting question", "It isn't easy for me to answer this, because x, y, z", "If I think about XYZ, the first thing that comes to my mind is..."

2) Ne rohanj, ne hadarj. Tudatosan, pontosan figyelj arra, hogy lassan formáld a szavakat, artikulálj, hangsúlyozz. Ezzel nemcsak, hogy szebb, jobban érthető lesz a feleleted, de szintén időt is nyersz.

3) Csak arról beszélj, amiről tudsz. Ha apád pék, de az istennek se jut eszedbe, hogy hogy van a pék angolul, akkor apád most nem pék, hanem szakács, vagy sofőr, vagy bármi, amire emlékszel. Ha villamossal jöttél, és nem jut eszedbe a villamos, akkor busszal jöttél, stb. Nem hazugságvizsgáló, azt mondasz, amit tudsz. Ha a képen látsz valamit, aminek nem jut eszedbe a neve, akkor azt is skippeld.

4) A négyeshez szorosan kapcsolódik: valamit mindenképpen mondjál! Ha pl. a házimunkáról kérdeztek, és nálatok otthon a szobalány csinál mindent, akkor is találj ki valamit. De azt is szépen ki lehet fejteni, hogy miért nem érdekel valami: pl. filmek, zene. Az is szép felelet, hogy "ritkán nézek filmet, mert nehezen tudok másfél óráig koncentrálni, a sorozatokat jobban szeretem, mert a cselekmény ritmusa jobb; esetleg felsorolni, hogy a vígjátékokon nem nevetsz, az akciófilmek túl erőszakosak stb. - a lényeg, hogy lássák, hogy ki tudod a tetszésedet-nemtetszésedet fejezni dolgok felé, ismered a filmes szókincset.

2023. jún. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"59 pontom lett írásbelin és 30 pont kellene a négyeshez"

59 meg 30 az 89. 90-től négyes...

2023. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12%

"minden másból 4-5 leszek ezért is lenne fontos"

Nem, emiatt egyáltalán nem fontos. Semmi köze egyik tantárgynak a másikhoz, ráadásul soha senki nem fogja megkérdezni, hogy volt-e hármasod az érettségin vagy nem.


"Sajnos nem nagyon kommunikáltam még angolul"

Akkor meg ugye eleve meg sem érdemled...


"de tudok mondatot alkotni"

Szép tőled...


"csak először át kell gondolnom magyarul is"

Ja, csak úgy megy?...


Figyelj, örülj, a hármasnak. Koncentrálj inkább a többi tantárgyra, ne ezen izgulj. A hármas lazán meglesz.

2023. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen első válaszoló a jó tanácsokat, próbálom nem túl izgulni, addig is készülök a témakörökkel.
2023. jún. 16. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!