Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit ajánlanátok matek tudás...

Mit ajánlanátok matek tudás fejlesztéséhez?

Figyelt kérdés

Hármasra érettségiztem anno matekból. Azóta eltelt több év is, elvégeztem már egy humán szakot. Most gondolkozok egy gazdaságin is munka mellett levelezőn, csak ugye ehhez fel kellene fejlesztenem a matekom olyan szintre, hogy egyáltalán érdemes legyen a jelentkezést beadni.


Amik erősségeim voltak, és értettem is: halmazok, statisztika (átlag, szórás, súlyozott átlag stb.), grafikonok, valószínűség számítás, ezeket nagyon szerettem, csak ezekből tudtam ötöst írni, ezek húzták fel az érettségimet is.


Amiket felületesen értettem egy bizonyos szintig: geometria (terület, térfogat számítás stb) viszont a bonyolultabb alakzatok térfogatszámításánál mindig megakadtam, és sajnos a tanár se magyarázta el anno, csak felületesen.


Amiket nagyon utálok, és sose mentek, legfőképp ezeket kellene nagyon megtanulnom valahogy: az egyenletek. A másodfokú megoldóképlete még mai napig bennem van, viszont sok egyenletet, kétismeretlenes stb. (meg igazából azt se tudom milyenek vannak, tényleg nem mentegetni akarom magam, de alig tanított valamit a tanárunk normálisan, az osztály fele mèg nálam is gyengébb volt, pedig gimiről beszélünk), alig tudok. Ezen túl a Sin, Cos, Log stb. is teljes káosz, így visszagondolva azt se tudom, hogy anno ezekből hogy tudtam közepeseket szerezni.


Szóval tulajdonképpen a mateknak azok a részei mennek, amiket egy közgazdász csinál a munkája során, mert átlag minden formája, statisztika, grafikonok elemzése a kedvencem. Szóval ha a két félév matekon valahogy végigvergődném magam, onnantól a számviteles, statisztikai tárgyak már nem okoznának gondot.


Viszont szerintetek a hiányosságokat honnan érdemes pótolnom? Magántanárt megmondom őszintén nem szeretnék, úgy gondolom, hogy jelenleg már elérhető annyi infó neten is, hogy ezeket helyretegyem, csak az elinduláshoz kellene egy kis segítség. Régi mozaikos matek könyvekkel kb. semmire se megyek, alig vannak példák benne, hogy értelmezni tudjam. Esetleg valami tipp? Akár youtube csatornák, könyvek stb.



2023. jún. 17. 08:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A "Problem Solving Strategies" és a "Putnam and beyond" nem éppen kezdőknek való könyvek, és gyakorlatilag semmi közük a tanulásmódszertanhoz (azért tudom, mert én használom is őket).
2023. jún. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Elnézést, pontatlanul fogalmaztam.

Azok a könyvek a problémamegoldást erősítik az adott témával kapcsolatban.

Módszertani könyvek...

2023. jún. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#12


A fő probléma továbbra is az, hogy valakinek, akinek hármas lett a matekérettségije, köze se lesz ezekhez a könyvekhez. Teljesen kínai lesz neki.

2023. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Januárban államvizsgázok a BGE Nemzetközi gazdálkodás szakán. Sosem szerettem a matekot, ezen a sulin 3 kemény matekos tárgy volt összesen, gazdmatek és stat 1-2. Ezeken szop@ttak minket masszívan, ráadásul az angol képzésen. Ezekben a tananyag 90%-a statisztika volt, úgyhogy ha az tényleg megy a mai napig, akkor különösebb előkészületekre nincs szükséged, vágj bele.
2023. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2023. jún. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!