Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gondolkodom, hogy otthagyom...

Gondolkodom, hogy otthagyom az egyetemet?

Figyelt kérdés

Ti egy nehéz, szenvedős STEM bsc után csinálnátok egy szintén nehéz, szenvedős STEM msc-t?


A bsc elején még lelkes voltam, aztán elég hamar elkezdtem szenvedni, de végül megcsináltam csúszás nélkül. Közben persze nem vallottam be magamnak, hogy nem élvezem, csak azt mondtam, hogy hát igen, nagyon nehéz ez a szak.

Ősszel kezdtem a mestert, ennek is az elején lelkes voltam, viszont mostanra elmúlt a motiváltságom. Túl nehéz. És azt hiszem, lusta is vagyok. De motiválatlan az biztosan. És ez egy ördögi kör; nem érdekel az anyag, nem figyelek, nem értem, lemaradok, amitől még inkább nem értem, ezért hogy ne legyen kudarcélményem, minél inkább halogatom a tanulást, aztán persze ezzel még nagyobb bajt okozok, és kapok egy nem jó jegyet. És közben foghúzva csinálom az egészet, miközben az önbizalmam 0. Ez nagyon rossz, és sajnos a bsc-t is hasonlóan csináltam.

Egyébként, azt érzem, hogy amit tanulok, szívesen csinálnám az iparban, csak sokkal több idő alatt akarnám elsajátítani. Amúgy "ki van kutatva", hogy munkahelyi körülmények szempontjából mennyire megéri elvégezni ezt a szakot, és itt nem csak a fizetésre gondolok. (Ezt egyébként már végzett hallgatók is mondják.)


Szerintem az is hozzátesz a motiválatlanságomhoz, hogy már van egy diplomám. Bsc alatt volt rajtam nyomás, hogy "kell a papír". Már ez ugye nincs ennyire meg, ilyen szempontból biztonságban vagyok. Azt is érzem amúgy, hogyha nem rögtön bsc után kezdtem volna az msc-t, hanem előtte elmentem volna dolgozni, akkor jobban értékelném, hogy tanulhatok.



máj. 12. 00:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

4 féléves a mestered, igaz? Amiből ez a 2., annak is a végén vagy.


Én azt mondanám, hogy szorítsd össze a fogaidat, ezt az 1 évet már valahogy kibírod (feltételezve, hogy nem buksz). Ha azt érzed, elfáradtál, akkor sem a kiiratkozás lenne a legjobb megoldás; elmehetsz 2 félév passzívra, aztán utána ott folytatod, ahol abbahagytad. Vagy nem, de ha mégis így döntesz, legalább volt időd átgondolni.

máj. 12. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, már fejezd be. Ha csúszol, csúszol.
máj. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezen a ponton mentem el dolgozni és jelentkeztem át levelezőre.
máj. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Milyen STEM??? Az se mindegy.


Esetleg egy másik mesterszak, például computer science vagy data science jobb lenne, a munkaerőpiaci kilátásokat tekintve is.

máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem szak függő. Én BME Mérnökinfót végeztem. Már egyetem alatt elkezdtem főállásban dolgozni.


Nagyon nagy szenvedés volt. A területemen az Msc nagyon overkill lenne már, sőt akár diploma nélkül is van pár ember akik jól elvannak, így hiába tetszik az Msc anyaga teljesen értelmetlen számomra.


Viszont tervezek egy egyszerű, gazdasági Msc-t elvégezni levelezőn, csak perspektíva nyerés miatt meg talán segít a jövőben üzletibb/vezetőibb pozik megcélozásában, ha 20 év múlva nagyon belefáradok a technikai oldalba.

máj. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4 féléves, igen, de nem csinálok most meg egy órát, amire épülnek tárgyak, szóval a legjobb szcenárió szerint is 3 év alatt végzem el. Úgy hogy ebben benne lesz egy félév Erasmus is. Ahhoz, hogy ne csússzak ennél többet, most minden tárgyat meg kéne csinálnom, ami elég nehéz. Úgy érzem, főleg mentálisan fáradtam ki. Legszívesebben csak eltűnnék egy szigetre egy évre ebben a pillanatban. Alapvetően egy életvidám embernek tartom magam, de egyetem alatt nem vagyok az.

Lehet amúgy az kéne, hogy csússzak többet, de akkor meg már az lenne a bajom, hogy milyen hosszú ideig kell ezzel foglalkoznom, és a végén nem biztos, hogy befejezném.


Amúgy sajnos nincs ebből a szakból levelező, pedig átmennék rá. És más (magyar) egyetemen se tanítanak ilyet.


Egyébként pont az egyik gyakori munkakör, amit betöltenek az emberek egyetem után az az adattudós.

máj. 12. 11:55
 7/10 anonim ***** válasza:

természettudományt írtál...

nincs a ttk-n olyan szak, ami indult Msc-n 23 szeptemberben, és sehol máshol az országban nincs...

máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
jaja, elte és bme, majd privátban megírja, hogy amúgy corvinus...
máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Matek alapszakra jártam, ami STEM, BME-n és ELTE-n is van matek bsc, az egyik tipikus alapszak, ahonnan ide, BPM-re jönnek emberek, az a matek. Ezért ezek a hashtagek, ezek a keresést segítik.


Hasonló típusúnak érzem a szakot, mint a bsc-t, sőt, emiatt írtam, hogy STEM. Pl. ebben a félévben szinte ugyanazokat a tárgyakat végeztük, mint az alkalmazott matematikus msc-sek.


Tehát az egyszerűség miatt írtam, hogy STEM. Az érzéseimet írtam le ebben a kérdésben többek között. És érzésben olyan, vagy nehezebb, mint a bsc, ami STEM volt.

Úgy érzem, hogy a BPM a STEM-nem STEM skálán közelebb van a STEM-hez, ezzel ugyan lehet egyet nem érteni, akár jogosan is, de azt hiszem, nem ez a lényeg a kérdésem szempontjából.


Az anonimitás miatt nem akartam ezeket leírni.

máj. 12. 12:51
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon irigy vagyok a szakjaidra, sőt a kamasz gyerekemet is éppen erre a kombinációra próbálom rábeszélni.


Ebből gondolhatod, hogy mit gondolok. CSINÁLD VÉGIG!!! Mindjárt vége a szemeszternek, jön a nyár, utána pedig már csak egy év, és NAGYON sokat ér ez a diploma a munkaerőpiacon.

máj. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!