Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok felkészülni 1 év...

Hogyan tudok felkészülni 1 év alatt biológia és kémia emelt szintű érettségire?(Orvosi vagy gyógyszerészeti legrosszabb esetben gyógytornász szak a cél) Milyen taktikát használjak?

Figyelt kérdés
Kárpátalján élek. Ha valaki el tudná magyarázni, hogyan zajlanak az emelt szintű érettségik(írásbeli, szóbeli). Ha átmegyek a határon hol tehetem le őket?
2023. jún. 17. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Sok-sok szorgalommal és rendszeres tanulással...
2023. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Ne az utolsó héten kezdj neki.
2023. jún. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kormányhivatalon keresztül tudsz majd jelentkezni és ők fogják beosztani, hogy melyik iskolában fogsz vizsgázni. (Jelentkeźessel kapcsolatos információkat az Oktatási Hivatal honlapján találod, határidő a tavaszi vizsgák esetén február 15 szokott lenni.)


Felkészüléshez ajánlott kifejezetten az emelt érettségi követelményei alapján íródott könyveket (2020-as NAT-ra épülő) venni és azokból készülni. Esetleg ha van rá keret, akkor emeltre felkészítő (online) tanfolyamokra jelentkezni (pl Magister). Illetve ami nagyon fontos, a korábbi érettségiket megoldani. Bioszból ugyan eléggé változni fog a követelmény jövőre, de kémiából nem, ezért ott rendelkezésedre áll 2005-től kezdve az összes feladatsor, amit ha vizsga előtt becsületesen megcsinálsz, akkor olyan rutinod lesz, hogy az éles vizsgától se kell félned. (Persze csak miután végigértél az anyagon.)

Emelt szóbelin nincsenek hivatalosan kiadott tételek, csak témakörök, amik viszont lefedik az egész követelményrendszert, így nem érdemes kidolgozni őket. Kivéve kémiából a B tételek, amik ugye a kísérletek. Ezeket le tudod tölteni az Oktatási Hivatal honlapjáról, sőt több iskola is kidolgozta, felrakta az oldalukra (Fazekas, Móricz) és youtubeon is találsz olyan csatornákat (Kísérletezz VMG-vel), ahol az összeset megcsinálták és elmondják, hogy mit várnak el szóbelin. Illetve kémiából több oktató (lvlup, Lénárt Gergely) összegyűjtött már korábbi A és C tétel ötleteket és ezek elég gyakran ismétlődnek, szóval azokat azért érdemes átfutni. Bioszból sajnos ilyen nincs, ott nagyon változó, hogy milyen tételt adnak, így szóbelire az egész anyaggal képben kell lenni, de youtubeon találsz biosz érettségivel kapcsolatos videókat is, amik sokat segítenek (Biológia érthetően, M5 biosz érettségis videói).

Szóval keresgélj a neten, mert csomó anyag elérhető ingyen is. A facebook csoportok (pl ChemBio) is nagyon hasznosak, ott valószínűleg több segítséget kapnál mint itt, úgyhogy erősen javasolom, hogy lépj be egy-kettőbe.

2023. jún. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
89%

Szia! Én most érettségizek bioszból és kémiából, leírom, hogy én miket gondolok jónak, mert sok mindennel szenvedtem mire rájöttem honnan jó tanulni..Biológiából Mándics Dezső zöld könyve a legjobb szerintem + ha utána átfutod a Nagy Etelés összefoglalót, akkor abban van pár dolog, ami a Mándicsosban nincs (pl. a mikroszkóp nagyítása, idén kellett is). Ez az írásbelire elég, a mozaikos szerintem túl sok felesleges infóval van tele és sokszor nem is érthető, nekem csak felesleges időpazarlás volt. Az egyetlen, amit máshonnan is kiegészítenék, az ökológiából a hazai társulások, az részletesebben kell ezeknél (pl. bioszféra weboldalról jó lehet azt tanulni)

Kémiából egyedül nagyon nehéz felkészülni (én is tanárral készültem), nagyon sokan ajánlják Lénárt Gergely online kurzusát, visszajelzések alapján érdemes felkeresned! (sokan jelentkeznek hozzá) Számolásokat az Ötösöm lesz kémiából gyűjteményben jól lehet gyakorolni egy ideig, egy idő után viszont a teljes feladatsorok írása a legjobb, úgy rutinból fog menni.

Elméletből pedig nagyon ajánlom az Érettségi témakörök vázlata kémiából c. kötetet, maga az elmélet 190 oldalban le van írva, én csak szóbeli előtt vettem meg, teljesen fel tudtam készülni belőle! + A kísérleteket én ajánlom a Kísérletezz a VMG-vel youtube csatornáról nézni, van a leírásban linkelve magyarázat is hozzá, problémafeladatokból meg van felrakva összegyűjtött lista.

(Nekem így mindkettő végül ilyen 88-90 % lesz)

Remélem tudtam segíteni, és sok sikert jövőre!:)

2023. jún. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
27%
Sikerült a felkészülés ?
ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát még nem vizsgáztam
ápr. 29. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!