Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész és gyógytornász...

Gyógyszerész és gyógytornász hallgatók! Melyiket érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, pontjaim alapján elméletileg mindkét helyre felvennének. Melyiket érdemesebb tanulni? Gyógyszerészet tényleg nagyon nehéz? Illetve, gyógytornászként el lehet helyezkedni, mint orvoslátogató? Túltelített -e a szakma?
2016. máj. 26. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyógyszerész sokkal jobb és keresettebb.


Annyira sok gyógytornász hallgató van, menj inkább gyógyszerésznek. Sokkal nehezebb, de megéri.

2016. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen gyógyszerész. Igaz, hogy sokkal sokkal nehezebb (megkockáztatom, hogy egy orvosit is leköröz, bár én csak utóbbit ismerem, de vannak gyógyszerész barátaim és külső szemlélőként is azt látom, hogy nagyon kemény), de biztosan lesz vele jól fizető állásod, az meg csak rajtad áll, hogy inkább emberekkel foglalkoznál, vagy kutatnál e.

A gyógytornász szakma nagyon telített, ha találsz is vele munkát, közel sem fogsz olyan jól keresni még 20 év múlva sem, mint egy kezdő gyógyszerész. Hozzátenném, mindenki úgy indul gyógytornásznak, hogy majd maszekol, de egyszerűen nincs ennyire kereslet. Egy fiú gyógytornász ismerősöm mondta egyébként, hogy külföldön is elsősorban a fiú gyógytornászokat keresik, mert egyszerűen ezek a törékeny kislányok, akik legtöbb esetben erre a szakra mennek, nem tudnak már egy 60-70 kilós emberrel sem mit kezdeni, pedig a szakma megköveteli, hogy adott esetben embereket emelgess, tarts meg.

2016. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is húzok a gyógyszerészet felé csak félek, hogy nem tudnám elvégezni. Nem vagyok kimagaslóan jó kémiából. Mennyire számít ez?
2016. máj. 26. 15:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát a képzés nagy része kémiából áll mindenféle szinten, ha nem is vagy kimagasló, de hajlandóságot kell mutatnod afelé, hogy meg tudod tanulni. Ezt sajnos én sem tudom, remélem egy hozzáértő erre jár, de ha nem, akkor megkérdezem barátnőmet, ha gondolod. De megnézheted vmelyik egyetemen az órarendet és tantárgyleírást, hátha az is segít vmit. Én Pécsre járok, így csak ezt tudom belinkelni:


[link]


[link] 3

2016. máj. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Örülnék ha rákérdeznél! 60% lett az emelt kémia érettségim, ezért írtam, hogy nem vagyok kimagasló ellenben butának sem tartom magam. Ezért hezitálok a két szak között, hogy talán a gyógytorna jobban menne, viszont fontos tényező az is, hogy később melyiknek venném nagyobb hasznát.
2016. máj. 26. 16:03
 6/10 anonim ***** válasza:
A gyógytornász ugyanolyan jó, ha nem jobb. Aki konduktorként végez a Pető intézetben, szinte azonnal viszik külföldre, mivel a petős módszer és képzés vilagszintű.Viszont lelkileg nem egyszerű.Ismerős 3 éve Svédországban dolgozik, két kézzel kaptak rajta. Diplomázás utáni héten mar ott dolgozott.
2016. máj. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,állandóan elbizonytalanodok, elképesztően nehéz döntésnek tartom. Talán azért,mert félek a gyógyszerészetitől, átlagos agyam van és nem tudom, hogy az elég -e oda.
2016. máj. 27. 07:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi Szegeden gyógyszerészhallgatókként teljesen elölről kezdjük a kémiatanulást, habár nagy léptekben haladunk, de amilyen lemaradásod van, az hamar pótolható. Szobatársam tavaly kb 45%-os kémiával jött el, és most a kémiás tárgyakból lazán teljesíti a 4-es/5-ös szintet.


A másodév itt halál, de ha első évben megtanulsz tanulni, akkor nem okozhat különösebb gondot a második év sem.

2016. máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szegedre mennék én is ha felvesznek. Lehet,hogy belevágok aztán majd kiderül,hogy nekem való -e. Köszi a választ
2016. máj. 27. 15:24
 10/10 anonim válasza:

Szia! Idén érettségiztem és hasonló helyzetben állok, mint Te! Esetleg eltudnád mondani végül mi mellett és miért döntöttél? És most, hogy tetszik az a szak?

Előre is köszi! :)

2018. jún. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!