Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az Európai Unión belül ,...

Az Európai Unión belül , Magyar egészségügyi diplomával könnyen el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

Nem tudok pontos egészségügyi szakot mondani. Viszont azt biztosan tudom hogy ápolás és betegellátás bsc-s szakok közül kivánok majd továbbtanulni.


Azt hallottam külföldön örülnek a magyar diplomásoknak, és más szakmáknak is, mert itt jó a szakképzés.



2023. jún. 18. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok szor kérnek magas nyelvtudást mivel emberekkel kell dolgoznod. A papirt általában simán elfogadják. Bár én csak Németországot ismerem....
2023. jún. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó eséllyel el lehet helyezkedni, egy b2 szint már elég.
2023. jún. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az Unióban szinte mindenütt munkaerő-hiánnyal küzd az egészségügy, a hazai diplomát pedig elfogadják, úgyhogy nem lesz gond elhelyezkedni. Viszont a betegekkel való kommunikációhoz szükséged lesz az igen jó nyelvtudásra, még akkor is, ha ezt nem feltétlenül követelik meg, akik felvesznek állásba. Nekem ismerősöm középfokú német nyelvtudással ment ki Németországba, és lelkileg nagyon megviselte, hogy a betegekkel és hozzátartozóikkal nem tudott tökéletesen kommunikálni: nem értett mindent, amit mondtak neki, és ő sem tudta mindig kellőképpen jól kifejezni magát. Úgyhogy ha ettől a frusztrációtól meg akarod menteni magad, a célország nyelvére feküdj rá nagyon.
2023. jún. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbálj nagyon megnyomni majd a tanulmányaidat és a cserediákprogramba kimenni akár félévre is.És úgy már biztos lesz elég tudásod utánna
2023. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egeszsegugyben örülnek barmilyen nemzetiségűnek, mert sok orszagban hiany van.

Az íreknél peldaul plusz tanfolyamot kell elvegezned hogy elismerjek a szakmádat.

2023. jún. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!