Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tippek egyetem első évére?

Tippek egyetem első évére?

Figyelt kérdés

2023. jún. 20. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Ha teheted legyél kolis

Barátkozz a szaktársaiddal

Találd ki neked mi a megfelelő tanulási módszer

A tanulmányi ösztöndíj kevés, ha pénzt szeretnél, inkább dolgozz

Második évtől dolgozz a szakmában

Ne a minimumot tedd bele, nem a diploma az értékes, hanem az a plusz, amit mellette csinálsz. Versenyek, kutatás, szakmai kapcsolatok, szakkoli, szakmai gyakorlat stb. Diplomát sokan szereznek

2023. jún. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 NTBS ***** válasza:
83%

Érezd jól magad.

Tanulj sokat.

2023. jún. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Ne halogass

Ne alapozz a középiskolai eredményeidre, ha ki is derül, hogy tudod egy részét az anyagnak, az legyen meglepetés, de hidd el, sokkal szarabb elbízni magad és akkor feleszmélni, mikor már azt sem tudod, miről van szó

Priorizáld a ráépülős tárgyakat, nyomi szabválokból lehet bénázni, de ha a ráépülőst bukod, az sokkal nagyobb szívás lesz

Szerezz barátokat, legyél benne a közösségi életben, így könnyebben jutsz hasznos infókhoz és jó jegyzetekhez

Lépj be felsőbb éves csoportokba, próbálj meg kicsit előre dolgozni ha van időd, szerezz tőlük előző éves zk és vizsgafeladatokat, kérdezd meg őket, hogy hogyan érdemes tanulni egyes tárgyakra

Szorgalmi időszakban nem kell feltétlenül tanulni, úgyis elfelejted, mire szükséged lenne rá, de törekedj arra, hogy a számonkérés idejére össze legyen szedve az anyag annyira, hogy csak tanulni kelljen belőle

Tervezd be a szórakozást is. Egy átlagos képességű hallgatónak heti 1-2 lazább buli belefér, ha hétvégén is tanul. Menj el kikapcsolódni, szerezz barátokat

Ne mérd másokhoz magad, ne keseredj el, ha egy tárgyból átlag alatt maradsz látszólag. Nem kell mindenből ötösnek lenni, sokszor elég a kettes. Koncentrálj azokra a tárgyakra, amik szakmailag fontosabbak lesznek neked. És ne menjen el minden időd a tárgyak teljesítésére. Inkább legyél közepes tanuló, aki mellette pályázik vagy dolgozik, mint színötös, extra tevékenységek nélkül.

Ne vállald túl magad az ösztöndíj miatt. Egy nevetséges összeg az, amit kaphatsz. Ne vállalj be 40 krediteket érte és heti plusz 20 munkaórát, mert azt a pénzt havonta két nap diákmelóval is röhögve megkeresed.

2023. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Tanulj az első perctől, mert nagyon gyorsan rohan az idő és rengeteg lesz a tanulnivaló.


Nem írtad, milyen egyetem, de általánosságban ha valamelyik tantárgyból szükséged van korrepetálásra, keress fel egy különtanárt!!!! A legjobb, ha az egyetemi tanárodhoz mész!!! Akkor tuti a sikeres vizsga. Ha sokba kerül, gondolj arra, mennyivel többe fog kerülni, ha buksz és tovább fog tartani az egyetem! Inkább vegyél fel diákhitelt!


Gondold meg, hogy összejössz-e évfolyamtárssal, mert ha szakítotok, még évekig nézheted a fejét.


Legyél jóban a csoporttársaiddal, ahogy felettem is írták, legjobb a kolesz, így mindig mindenről értesülni fogsz és nem maradsz le semmiről, ez nagyon fontos!


Még a suli alatt kezdj el a szakmádban dolgozni, az se baj, ha eleinte kevés pénzért, vagy akár ingyen. Legyen tuti melód, mire végzel, ne készülj ki a hiábavaló álláskeresésben, mint pl. én anno!


ÉPÍTS KAPCSOLATOKAT!!!! Jó kapcsolatokat! Legyél jóban minél több emberrel! Ennél fontosabb dolog nincs!


Vásárolj tételsorokat felsőbb évesektől, akár többen dobjátok rá össze a pénzt, megéri!


Sok sikert! :)

2023. jún. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha fiú vagy gyúrd ki magad ha lány akkor meg szerezz valakit
2023. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%

"Szorgalmi időszakban nem kell feltétlenül tanulni, úgyis elfelejted, mire szükséged lenne"


Ezt magyarázd egy orvos vagy egy joghallgatónak is xD

2023. jún. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

#6

Két alapszak és egy mesterszak van mögöttem, mit kellene elmagyaráznom?


Főleg egy orvoshallgatónak, aki pontosan tudja, hogy hogy működik a hipotalamusz.


Bőven elég, ha jegyzetet készít szorgalmi időszakban. Az implikálja azt, hogy képben van és érti azt, amit majd meg kell tanulnia.

2023. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Az lehet, hogy van benned két büfé alapszak meg egy büfé mesterszak, csak akkor póbáld meg a római jog 300 beugrót meg 80 tételt megtanulni úgy, hogy szorgalmi időszakban nem foglalkozol vele, és vizsgaidőszak elején kezded el. Hozzá szintén ugyanennyi anyagmennyiséggel a jogbölcseletet, filozófiát, meg a magyar alkotmánytörit. Majd azután szövegelhetsz a tapasztalatodról, ide a kamuszakodnak nincs relevanciája. Még egy alapszakot hasonlít egy komoly szakhoz. 🤣 Meg az osztott szakoknál a mester eleve vicckategória, már semmit se kell tanulni egy bsc után.
2023. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Neked fogadok beugród se volt, mert alapszakon nincs is, Msc meg mint mondtam már csak két év semmittevés a szakok 90%-ánál.
2023. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

#8

Egy műszaki és két természettudományi szak, de örülök, hogy kibüfézted magad, attól majd biztos jobban igazad lesz.


Megosztottam a tapasztalataimat és a saját tanácsaimat. Miért fáj ez neked? Nem tudsz dühroham nélkül elmenni a saját tapasztalataim és tanácsaim mellett és kulturáltan megosztani a sajátjaidat?


Tanulj meg kulturáltan véleményt nyilvánítani, ezzel a képességgel még az általad köpködött büfészakosok is többek nálad.

2023. jún. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!