Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tippek egyetem első évére?

Tippek egyetem első évére?

Figyelt kérdés

2023. jún. 20. 09:23
1 2
 11/14 Internyet válasza:
84%

@8

Vegyél néha levegőt is.


Ha úgy tanulod, mint a verset, magyarul agy nélkül, akkor tényleg az egész féléved sem elég rá. 300 oldalt elszavalni nekem sem menne máshogy.


De az egyetemen logikus dolgokat tanítanak. A jog szabályrendszerekről szól, a biológia meg folyamatokról. Onnan látszik, hogy nem okosan tanulsz, hanem magolsz, hogy oldalszámokkal meg tételszámokkal dobálózol, holott bőven elég, ha valaki a szorgalmi időszakban egy-egy előadás után leül és megpróbálja megérteni, hogy miről volt szó. Hogy mi mivel függ össze, mi hogyan működik. Mikor anatómiát tanultam, nekem sem volt többre időm, mint elolvasni a tananyagot és kiegészítgetni úgy, hogy ha legközelebb a kezembe kerül, elég legyen olvasnom, hogy értsem. Rajzolni egy folyamatábrát, kibogozni, hogy melyik ideg hova ad szinapszisokat és leírni kis nyilakkal. Nem tanultam semmit, csak rajzoltam és leírtam olvasmányosan azt, ami a dián 1-2 szóban volt csak meg.


Vizsgaidőszakban ezt vettem elő és onnan már csak a konkrét fogalmakat, latin neveket kellett memorizálni, amihez igazán nem volt szükséges 2-3 napnál többre, mert előttem volt a rendszer. Hogy az izé csatlakozik a bigyóba és ott a lap tetején még volt valami. Később az izét meg a bigyót felváltották a konkrét szakszavak, de az már apróság volt. Azt meg lehet tanulni néhány nap alatt. De rendszerben gondolkodni nehezebben. Mikor írsz egy jegyzetet vagy próbálsz tanítani másokat, akkor derül ki igazán, hogy tudod-e miről beszélsz. És ez nem tanulás kérdése, hanem megértésé. Na, ez a szorgalmi időszak teendője.


Még a definíciókat sem kell kifejezetten magolni, ha érted, hogy miért fontos azokat a szavakat használni. Rajzolsz egy fürtábrát a fogalom kulcsszavaiból a fogalom köré és egyből látni fogod a lényeget. Onnan már csak azt kell megértened, hogy miért fontosak azok a szavak a meghatározásban és miért nem mindegy helyenként, hogy "és" vagy "vagy" köti össze a két mondatrészt. Meg hasonló tanulási stratégiák.


Ha úgy érzed, hogy te nem vagy képes így tanulni, akkor van egy rossz hírem: vagy nem tudsz tanulni vagy nincs meg az affinitásod ahhoz, amit tanulsz.


És mielőtt tolod tovább a sznob picsahisztit: volt beugróm bőven, veled ellentétben diplomám is van, nem csak egy nagyszájú elsőéves vagyok, aki arra vergődik, hogy felvették egy nehéz szakra, mint itt sokan.

2023. jún. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

"A jog szabályrendszerekről szól, a biológia meg folyamatokról. Onnan látszik, hogy nem okosan tanulsz, hanem magolsz, hogy oldalszámokkal meg tételszámokkal dobálózol, holott bőven elég, ha valaki a szorgalmi időszakban egy-egy előadás után leül és megpróbálja megérteni, hogy miről volt szó. Hogy mi mivel függ össze, mi hogyan működik."


Kitörölheted jogon a szabályrendszereddel, ott hiába érted az összefüggéseket, a beugrókat SZÓ SZERINT kell mondani, ha valahol egy kötőszó kimarad, vagy egy betű, akkor vége, és a tételeket is közel szó szerint ugyanúgy kérik, mint a könyvben. Szeretem, amikor valaki okoskodik. Hidd el, semmi baj nem lenne, ha nem kellene szóról szóra tanulni jogszabályokat, márpedig ezt eleinte igenis csak magolással lehet, mert egy idő után áll rá az agyad arra, hogy rájössz a szavak logikai sorrendjére, hogy mi után mi következik egy jogszabályi szakasznál, és még ezzel sem feltétlen érezhetsz a logikájára, mivel pl a büntetőjog nagyon egyszerű, ha megérted hogy van megfogalmazva egy tényállás, hogyan épül fel egy szakasz, viszont a PP. már megint teljesen más, a közig jog is, meg az összes többi, és bizony, itt nem arra kíváncsiak vizsgán, hogy te átlátod a rendszert, és érted, hogy mi miért van, ez itt alap, viszont egy 20 pontos felsorolásban, ahol a sorrend a jelentés végett teljesen mindegy, véletlen kettőt felcserélsz, ott megállítanak vizsgán egyből. Persze biztos vannak alibi egyetemek, ahol halandzsázásra is megadják a jó jegyet. Szóval mivel fogalmad sincs miről papolsz, így a hozzászólásod többi része nem releváns. Megnézném, ha a te anatómiádnál én lennék a vizsgáztató, és vizsgán közbeszólnék, hogy ne haragudj, a könyvben nem ezzel a szövegezéssel volt írva, ahogy előadod, kérlek törekedj a szöveg szó szerinti visszaadására, vagy jelentkezz a következő vizsgára, ha nem sikerült tisztességesen megtanulni.

2023. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
20%

"Tanulj meg kulturáltan véleményt nyilvánítani"


Ezek tények voltak, én csak tényeket szoktam írni, kulturáltan.


Egyébként elvégeztem már én is egy alapszakot, az én tanulási módszerem az volt, hogy szorgalmi időszakban is foglalkoztam az anyaggal, cserébe karácsonykor már nem voltak vizsgáim, a tavaszi félévet pedig május végére letudtam mindig. A szorgalmi időszakos tanulás hasznos, nincs olyan, hogy elfelejted, vizsga előtt két nap alatt simán átnézed, és megvan. Nekem csoporttársaim 90%-a június közepén még javában szenvedett, hogy mikor jelentkezzen és mit tanuljon, én általában ekkor már túl voltam az első nyaralásomon. XD

2023. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Vermacy válasza:

Járj utána, hogyan tudnál egy-két szemesztert külföldön tanulni! Tanulj nyelvet! Menj gyakorlatra és próbálj meg suli mellett tanulni a szakmában amit szeretnél csinálni ha már tudod, mi az!

Legyél tevékeny és ne szégyenlős!

2023. jún. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!