Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet belső vizsgával...

Hogyan lehet belső vizsgával bekerülni az orvosira vagy gyógyszerészetire. Hallottam, hogy a régebbi érettségi feladatok eggyikét tehetik a diák elé, és az alapján. Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
2023. jún. 20. 12:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Honnan hallottál ilyet? Semennyire nem igaz.
2023. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kárpátalján élek. 2 db diák most július közepén fog próbálkozni.Emelt szintű éfettségik nélkül
2023. jún. 20. 14:10
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetemre, ha megkérdezhetem?

A határon túli (meg általánosságban külföldi) jelentkezők helyzete speciális, de ilyen belső vizsgáról még sosem hallottam.

2023. jún. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Debrecen, Budapest
2023. jún. 20. 14:36
 5/20 A kérdező kommentje:
Erre a két helyre adták be a dokumentumokat
2023. jún. 20. 14:36
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen nincs. Külföldiként is le kell tenni rendesen a két emeltet. Több határon túli szaktársam is van orvosin, de mindegyiküknek volt emeltje.

Esetleg az angol/német nyelvű képzésnél tudom ezt elképzelni, de ott sem hiszem, hogy egy régebbi érettségit raknak eléjük, mert akkor nagyon egyszerű lenne bekerülni.

2023. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Bocs kérdező, de privátban továbbra sem szoktam visszaírni, ezért itt válaszolok.

Biológiából nekem nagyon jó tanárom volt gimiben, így nem volt szükségem további könyvekre, csak az órán leadott jegyzetből készültem.

Kémiából pedig, ahogy a korábbi kérdésedhez is írtam, Gergő anyagánál nem fogsz jobbat találni.

Illetve a korábbi érettségi feladatokat kell orrba-szájba csinálni, mert a jó eredmény kulcsa a sok gyakorlás.

2023. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A szóbeli, A, feladat az egy témát kell szóban elmondani vagy egy kérdésre válaszolni. És lehet e írásban? Ha nehézkesen beszélek xd
2023. jún. 20. 15:56
 9/20 A kérdező kommentje:
Akkor ha átnézem az elméletit Gergőtől, és megoldom minden régebbi érettségi feladatlapot ennyi elég lesz? Meg a kísérleteket átnézem a szóbelihez.
2023. jún. 20. 15:58
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

"A szóbeli, A, feladat az egy témát kell szóban elmondani vagy egy kérdésre válaszolni."

Innen le tudsz tölteni korábbi A tételeket: [link]

De amúgy az A rész a legkomplexebb és legtöbb pontot érő része a szóbelinek. Ott nem csak egy kérdés van (az a C tétel), hanem egy nagyobb témát kell kifejtened, amihez ugyan vannak segítő kérdések, de nem úgy kell felelni, hogy egyesével megválaszolgatod a feltett kérdéseket, hanem logikusan felépített, összefüggő feleletnek kell lennie, mert az előadásmódot is pontozzák.


"És lehet e írásban? Ha nehézkesen beszélek xd"

Hacsak nincs valamilyen orvosi felmentésed a szóbeli alól (nem tudom, hogy egyáltalán létezk-e ilyen), akkor nem. Nem véletlenül hívják szóbelinek.


"Akkor ha átnézem az elméletit Gergőtől, és megoldom minden régebbi érettségi feladatlapot ennyi elég lesz?"

Hát attól függ mi a célod. Ha csak a minimumra törekszel, akkor akár elég is lehet, de ha az orvosi a cél, akkor nem igazán. Megtanulni és megérteni kell az anyagot, nem csak átnézni. Illetve a számolásokra is nagyon sok időt kell fordítani, mert az emelt kémia 60%-a számolás. És ha eddig sose csináltál ilyet, akkor az alap példákkal kell kezdened, az éles érettségi számolásoknak enélkül neki se tudnál kezdeni. Én megcsináltam a Gergő számolási példatárát elejétől a végéig, 3 vastag spirál füzetet írtam tele és kb 3 hónap volt mire teljesen végigértem (úgy, hogy mellette nem volt semmi dolgom,heti 6 napban, napi 6 órán keresztül csak számoltam). Az elmélet nekem még kb 1 hónapot igényelt, mert én ott is megcsináltam minden megtanult fejezethez tartozó feladatot és amikor teljesen végigértem ezeken, csak akkor álltam neki a régebbi érettségiknek, 2005-től kezdve. (Ezt csak azért írtam le, hogy körülbelül lásd mennyi idő szükséges ha teljes erőbedobással tudsz tanulni és tényleg alaposan fel akarsz készülni.)

Amit a másik kérdésednél írtam, azt továbbra is tartom: Ha jó eredményt akarsz elérni, akkor rengeteg energiát kell belefektetned, ezt nem lehet megúszósan csinálni. Szerintem ha már az érettségikbe se akarod a kellő munkát belerakni, akkor (már bocsi de) az orvosi nem neked való. Ott nagyságrendekkel több anyagot kell megtanulni és ahhoz sokkal több kitartás és elszántság fog kelleni, mint egy sz@ros emelt érettségihez.

2023. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!