Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a jelenlegi szabályozás...

Mi a jelenlegi szabályozás PhD képzés bemeneti követelményeit illetően?

Figyelt kérdés
Úgy értem, 2024-ben elvileg már a BA/MA diplomákhoz nem kell kötelezően nyelvvizsga. De eddig az volt, hogy ha valaki tovább akar menni doktorira, akkor felvételnél kell egy középfokú, végzésnél pedig még egy. Most akkor ez is változni fog, vagy marad, így aki tovább lépne, igazából semmiféle könnyebbséget nem tapasztal az egész variálásból?

2023. jún. 25. 06:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok arról, hogy eddig központilag lett volna meghatározva, de evidens, hogy nyelvtudás kell hozzá.
2023. jún. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerűbb rákeresni a doktori iskola honlapjára?

Nem egységes.

2023. jún. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes doktori iskolák szabják meg, hogy mik a belépési és végzési követelmények. Általában kell a belépéshez középfokú nyelvvizsga, sőt sok helyütt azt is megadják, hogy ennek angolból kell meglennie (mivel a nemzetközi publikációk manapság szinte kizárólag angol nyelvűek). Itt találhatod a doktori iskolák elérhetőségét, beleértve a honlapjuk web címét is:


[link]

2023. jún. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd ezeket a PhD szívásokat, csonálj rendes doktorit, mint pl. jogász, orvosi, gyógyszerész. Ez a köznyelv szerinti doktor, egy PhD-val felesleges szívni csak, hogy két betű a neved előtt legyen, hogy aztán éhbérért kutatgass.
2023. jún. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Megneztem a jelenlegi egyetememet (bolcsesz doktori), most epp kell egy B2 komplex egy nyelvbol, de ugye a nyelvvizsgahoz kotott diplomat elvileg jovore torlik el hivatalosan mindenhol, viszont mivel a doktorihoz kell az MA diploma, igy nem egyertelmu, hogy akkor a nyelvvizsga is, vagy sem.

Meg hat a nyelvvizsga nem feltetlen jelenti a nyelvtudast, foleg ahany nyelvbizsgafajta annyi vizsgalap. Attol, hogy valaki fullra felkeszul egy euroexamra vagy pl rigo utcaira, betanulja a feladatokat, lehetseges temakoroket, nem biztos, hogy el tud olvasni egy szakcikket. De mindegy is, ervelhetek en itt most akarhogy, nem vagyok döntnök ebben a helyzetben. Pusztan az erdekel, hogy van-e infoja valakinek ilyen konnyitesrol. De hat majd kiderul legkesobb jovore akkor.

2023. jún. 25. 09:11
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
#6: de az, hogy nem kötelező a nyelvvizsga, nem azt jelenti, hogy az egyetem ne írhatná elő.
2023. jún. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
11%
Mondjuk bölcsész phd-t tényleg mi a faxnak.
2023. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ha most kell egy B2 komplex nyelvvizsga egy doktori iskolába való belépéshez, én a helyedben nem reménykednék. Szinte biztos, hogy fog kelleni később is. A doktori iskoláknak nem szokásuk a bemeneti követelményeken enyhíteni. S ez érthető is, mert kutatni manapság nyelvtudás nélkül szinte semmilyen tudományterületen nem lehet, hiszen minden releváns szakirodalom angolul jelenik meg. Aki tehát nem tud jól angolul, az eleve meg van lőve egy doktori iskolában. Én voltam doktori felvételi vizsgán, s az egyik felvételiztető professzor kerek perec megmondta, hogy "itt angolul tudni kell". Akinek nem volt angol középfokúja, azt nyíltan lepontozták, hiába volt más nyelvből nyelvvizsgája. Úgyhogy én a helyedben teljes gőzzel nekiállnék az angolnak.
2023. jún. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Persze, eloirhatja, csak ez egy allam altal mondjuk ugy, hogy kedvelt es emiatt penzzel is megtamogatott egyetem, igy a vezetes nyilvan figyelembe veszi (kb lekoveti) az allam ajanlasat. Azt nem sikerul egyelore kikutatnom, mit gondol errol a jo kormanyunk.


8. Hadd dontsem mar el, oke? En dolgom, en fogok "szivni" vele, en idom.

2023. jún. 25. 09:25
 10/28 anonim ***** válasza:
8%

Na még a végén jól írtam én, hogy értelmesebb egy jogot elvégezni, mint 4 évig szívni egy büfé PhD-vel aminek munkaerőpiaci értéke tényleg közelít a nullához. Még ha egy közgáz, akkor azt mondom oké, ott még van is vele karrier....

Ha valaki egy ilyen PhD-t elvégez, abból csak azt tudom kinézni, hogy szerente két betűt a neve elé, hogy verhesse magát, hogy ő doktor, más értelmes magyarázat erre egyszerűen nincs. Márpedig erre jobb egy jogot elvégezni, a prolik úgyse tudják mi a PhD, a személyi igazolványban meg nagybetűvel van írva minden, szóval ugyanolyan neve van egy PhD doktornak, mint egy rendes doktornak.

2023. jún. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!