Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen statisztika van arról,...

Milyen statisztika van arról, hogy az osztatlan jogász képzést elkezdettek közül hányan végzik el a képzést az egyes egyetemeken?

Figyelt kérdés
Pázmány, ELTE, és Károli érdekel főleg külön levelező és nappali

2023. jún. 27. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Egyszer az egyik ELTE-s oktatóm akart publikálni a témában, de az egyetem nem engedte, annyira síralmasan sokan hagyják ott az ELTE-t, illetve a befelyezők brutál nagy része csúszik.

Hasra ütve én azt mondanám, hogy elte-t 4/10 végzi el, Károlit 8/10, Pázmány pedig kettő közöt valami.

2023. jún. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Justinianus ***** válasza:
100%

Hú, ez nagyon durva.

Befelyez... Brrr.

2023. jún. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Összességében láthatod, hogy hányan kezdik el (Felvi), valamint a DPR néha közzéteszi, hogy hányan végeznek. Ezek alapján évente nagyjából ~3000 ember kezdi el, és ~1000-en végeznek jogászként, vagyis kb. a harmada végzi el a felvetteknek. De hogy ezen belül a különböző egyetemek vagy munkarendek hogyan oszlanak meg, arra nincs nyilvános statisztika.
2023. jún. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Justinianus ***** válasza:
100%

Sajnos csak a 2017/2018-as évben végzettekről találtam adatokat.

Eszerint a 2013/2014-ben felvett 2.405 főből 971-en végeztek (40,3%).

Intézményenként az ELTE 42%, Pázmány 46%, Károli 29%.

Munkarend szerint nincs statisztika.

De személyes élmény alapján ELTE levelezőn kb. 10%, sőt nem lennék meglepve azon sem, ha a tényadat egy számjegyű lenne.

Ennek fényében esetleg sejtés arról, hogy a Károli miért 29%?

Egyébként 2022-ben már másfélszer ennyi a felvett fő (3.600).

2023. jún. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

És miért kell neked statisztika erről?


Nem tökmindegy hányan végeznek?

Minden egyetem el tudná magáról mondani, hogy nem végez nála annyi hallgató, mint amennyi elkezdi.... És, akkor mi van?

Mindenhol van lemorzsolódás.... van, ahol egész nagy arányban.


És ebbe nincs is benne az aki, évekkel később mégis visszamegy és befejezi.


Vagy valami szociológiai kutatáshoz kell?

2023. jún. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Az hogy a harmada végzi el, azért elég durva statisztika lenne. Szerintem a levelező húzhatja le, mert nappalin a nagy részünk azért elvégezte, de mindenképp 50%-nál több.
2023. jún. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Justinianus ***** válasza:
100%

"Szerintem a levelező húzhatja le, mert nappalin a nagy részünk azért elvégezte"

Pontosan, a Károlin a második legmagasabb (55%) a levelezősök aránya.

A miskolcin a legmagasabb (65%), és - nem meglepő módon - ott a legalacsonyabb összességében a végzettek aránya.

2023. júl. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!