Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt aki negyven, ötvenes...

Van itt aki negyven, ötvenes éveiben érettségizett vagy diplomázott? Volt értelme?

Figyelt kérdés
2023. jún. 28. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám 45, és most 53 évesen is csinált egy diplomát, mindkettő maximálisan meegérte neki, jobban egyhangra tudta hozni a szenvedélyét a munkájával.
2023. jún. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én 48 vagyok. Az esti érettségim első éve megvan (két éve kezdtem estin, 2 éves képzés). De a második évet sehogy sem tudtam összehangolni a munkával és halasztottam. Ha abban a suliban szeretném folytatni, ahol elkezdtem (ott nagy eséllyel sikerülne). Akkor az még két hosszú év, mivel idén nem tudok 2. Osztályhoz csatlakozni.

Így is nagyon elkéstem az egésszel. Az első év nagyon jól sikerült, de félek, hogy hiába vesződnék vele, a korom miatt már úgysem találok jobb allást. Bár a nyugdíj viszont még messze van. Szeretnék idősebb koromra kényelmesebb munkát. Meg egyébként én nem érzem ehez öregnek magam, de hát a munkáltatók...

Lehet bármi értelme ezt hajszolni?

2023. jún. 28. 17:20
 3/13 A kérdező kommentje:

#1

Mi a munkája édesanyádnak? Milyen diploma kellett hozzá?

2023. jún. 28. 17:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Most diplomázom. 49 éves vagyok.
2023. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, van egy ismerősöm ki 58 évesen sikeresen diplomázott a jogon. Igazából neki, ilyen bakancslistás dolog volt.

Nekem is volt ilyen csopottársam a levelezőn, akiről konkrétan tudom, hogy 45 évesen diplomázott és palyaváltás végett kezdett neki.

2023. jún. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amikor én főiskolára jártam (fiatalon), volt 60 feletti csoporttársunk. Most 40 éves vagyok, idén jelentkeztem egyetemre. Kollégáim közül is sokan szereznek felnőttként többedik diplomát. Viszont azt gondold végig, hogy ha most a gimnázium ennyire nehezen megy, akkor a felsőoktatással hogyan boldogulnál, mert az jóval nagyobb energiabefektetést igényel.
2023. jún. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szinte minden egyetemen vannak "idősebbek"ez egyáltalán nem ritka, vagy furcsa.

Valaki munkahely előre lépés végett,

Valaki szakmai szinten szeretné fejleszteni a tudását,

Valaki pályamódosítás végett,

Valaki, azért mert önmagának szeretne bizonyítani,

-Valaki érdeklődésből,

-Valaki, azért mert a munkájához hasonló, vagy munkájába vágó/kapcsolódó szakágba, területbe szeretne belátni, ami esetleg segíti/könnyíti is saját munkavégzését

Sokan többedik diplomájukat szerzik meg "idősebben".

2023. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, adtatok némi reményt.

Magával a tanulással nem lenne gondom. Reál tárgyakat leszámítva (számok...).

Az a baj, hogy ha húzósabb a munka, akkor nem marad rá elég energia. Ha folytatni fogom, akkor ezúttal csakis egyéni tanrendben. Hátha úgy össze tudom a dolgaim hangolni.

2023. jún. 28. 21:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, én. Bár az érettségit anno 19 évesen tettem le, de most 25 évvel később úgy hozta az élet, hogy kitanuljam a villanyszerelő szakmát. Ki tudja, később lehet, beiratkozom villamosmérnökire, imádtam a matekot, fizikát mindig is. Igazából egyiknek sincs tétje, magamnak akarok bizonyítani. Állítólag fel lehet kevesebb tárgyat is venni egy adott félévben, ha olyan a munka, hogy nehezen lehet összeegyeztetni, bár akkor hosszabb ideig fog tartani a képzés, de ha ez az álmod, megéri így is.
2023. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én 45 évesen kezdtem, és 49 leszek, amikor végzek.

Hogy megérte-e? Még nem tudom, de az biztos, hogy a folyamatosan tanulás, készülés erősen frissíti az agyat, néha nagyon nehéz, de egy percét sem bántam meg.

Ráadásul nem én vagyok a legidősebb, van 60 éves csoporttársam is.

2023. jún. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!