Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tapasztalatok egyetemi ingázás...

Tapasztalatok egyetemi ingázásról?

Figyelt kérdés
Van tapasztalat 50km-es (vonattal 45 perc) vagy esetleg Nyíregyháza - Debrecen közötti egyetemi beutazásról naponta? Programtervezőire jelentkeztem és gondoltam megérdeklődöm hogy mennyire fárasztó az ingázás.

2023. jún. 29. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
A lányom 6 éves képzésben tanult Bp-en és 50 km-ről járt be naponta. Semmiben nem befolyásolta.
2023. jún. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Budapesten belül a 45 perc az nem vészes, sőt, a legtöbb ember bőven eltölt ennyit utazással napi 2x. Na de itt van BKV, ami elég sűrűn jár. Ha le is késnéd a járatod, akkor pár percen belül jön a következő.

Ha már vonatról van szó, akkor az bőven nem jár ennyire gyakran. Ha lekésed, akkor 30+ perc várakozási idő.

De nagy pro az, hogy nem kell kolit fizetni, és a szülők főznek rád.


Igazából ki kell próbálnod neked mi jön be. Nekem sok szaktársam járt be 40+ km-ről, de a legtöbbjük elég hamar átment albérletbe vagy koliba, mert elegük lett abból, hogy csomót kell utazniuk.

2023. jún. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Én heti 3-4 nap jártam Fehérvárról Bp-re, hasonlóan kb 45 perc volt vonattal plusz 20-30 perc az egyetemhez eljutni a városon belül. Hát elég változó volt, időnként jól bírtam utána meg nagyon nyűg volt aztán újra elviselhető.... 2 évig nyomtam így, ha az első óra 10 vagy 12kor kezdődött még jobban bírtam a napot, de ha csak úgy tudtam felvenni egy tárgyat hogy 8-kor kezdődött és az utolsó 17:30, 19:30ig tartott az azért húzós volt. Én végül a harmadik évtől felköltöztem hogy tudjak gyakornokként dolgozni.
2023. jún. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

2 évig jártam Nyíregyről Debrecenbe. Jó a közlekedés, és az út sem volt hosszú, bár a vasúttól még majdnem 20 perc a villamosozás vagy a trolizás! Mégsem ezért hagytam fel vele.

Sajnos rengeteg rendezvényből, buliból stb. kimaradtam, mert azok sokáig tartottak és nem volt vonat, vagy otthon busz. Tanulni is kevesebb időm maradt, úgyhogy harmad évtől Debrecenbe költöztem.

2023. jún. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan ezen az útvonalon ingáztam circa 4 évig. Szar, de ki lehet bírni. Legalábbis számomra elég fárasztó volt, de ez egyéni adottság kérdése. Én nem szeretek korán kelni és gyakran voltak reggel 8-tól óráim Az oda-vissza út legalább kétszer 70* percet el fog venni minden napodból akkor is ha Nyíregyen közvetlenül az állomás mellett laksz. Bár ezt az időt hasznosan is el lehet tölteni, én gyakran tanultam vagy a szakdolgozati témámhoz kapcsolódó cikkeket olvastam a vonaton.


A napi ingázás persze azzal is együtt jár, hogy elkéshetsz önhibádon kívül, ami párszor garantáltan elő fog fordulni, ha a képzésed során végig ingázol.


Nem lebeszélni akarlak az ingázásról, abszolút meg lehet csinálni, én is így szereztem az első diplomámat. A koli jóval kényelmesebb megoldás, de tisztában vagyok vele, hogy sok családban havi 20-30 ezer forint ide vagy oda nagyon nem mindegy (nálunk se volt az). Neked és a szüleidnek kell eldöntenetek, hogy mi fér bele nektek. De bármelyik megoldást is választod, nem kötelező mellette végig kitartani.


Oh btw a MÁV applikációt mindenképp töltsd le a telefonodra. Vannak hiányosságai, de a vonatkésést szinte mindig pontosabban mutatja, mint az állomáson a tábla.


*Azért 70-et írok, mert a személyvonat menetidejével számolok. Ha IC-vel mész, akkor hamarabb odaérsz, de akkor valószínűleg az egyetemen kell majd többet várnod (az órák általában egészkor szoktak kezdődni, én személyvonattal menve kb 5-10 perccel kezdés előtt értem be az Egyetem téri campusra).


Ha van konkrét kérdésed, írj nyugodtan privátban.

2023. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
Tudsz tanulni a vonaton, ez így nem olyan rossz.
2023. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
45 perc? az semmi!
2023. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondom, amit a 4-es. Ha csak az előadásokon megjelenést vesszük alapul, akkor nem tól gáz. Ha sűrű az órarended, 8 órai kezdéshez fel kell kelni 5 óra, fél-6 körül, ha pedig későn is végzel, de pont lekésed a járatod, elmehet az egész napod.


És erre jön rá, hogy a diákélethez, diákmunkához negyon rugalmatlanná tesz. Én annó bevállaltam az 50 perc ingázást (oda, vissza már inkább több volt, mint 1 óra), de rengeteg mindenből kimaradtam és bánom, hogy nem mentem inkább koliba.

2023. júl. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!