Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi önköltségesről...

Blabla bala kérdése:

Állatorvosi önköltségesről nehéz átkerülni államira?

Figyelt kérdés
Sajnos lehet, hogy az önköltségesre vesznek csak fel. Ha fizetősre mennék, akkor mindenképp át szeretnék menni államira az első év végén. Nem szeretném, ha hatalmas lenne rajtam a nyomás, és hogy folyton tanulnom kelljen, hogy meglegyen a kellő álag. Ezt az átlagot mennyire nehéz elérni? Nagyon kell tanulni, vagy egyszerűbb tárgyakból is meglehet az az átlag? És akinek megvan a kellő átlag, azt szinte mindig átveszik? Köszönöm a válaszokat!

2023. jún. 30. 16:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
#10 voltam, bocsánat, az egyik mondatomban azt írtam, hogy "...sikerülhet átkerülnie nappalira." Természetesen helyesen "...sikerülhet átkerülnie államira."
2023. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
51%

#10

3-as átlagot kell elérni :)

Annó talán beiratkozásnál azt mondták, hogy igazából ezen ne izguljunk, hamarabb rúgnak ki, mint átsorolnak.

És legalább 5,5 év, de talán mostmár bejött még egy félév, szóval 6 év.


“…még mindig jobb költségtérítésesen végigcsinálni, mint egyáltalán el nem végezni a képzést.”

Állatorvosisként én sajnos ezt nem tudom megerősíteni. Szerintem nem éri meg (mai tudásommal biztos a közelébe se mennék ennek az egyetemnek), de az mindenkinek magának kell eldöntenie. Ha van ennyi “felesleges” pénzed még esetleg, de 15-20 milliós hitellel elkezdeni az életet :/

2023. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, nagyon nehéz átkerülni államira, úgyhogy szerintem csak akkor kezdd el önköltségesen ha biztos vagy benne, hogy végig fizetni tudod.

A Marek ösztöndíj valóban jó lehetőség lett volna számodra, de azt június 30-ig meg kellett pályázni, szóval most már az a lehetőség is elúszott.

2023. júl. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!