Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik önköltségesre jelentkezte...

Akik önköltségesre jelentkeztek azokat az államisokkal számolják?

Figyelt kérdés

Tehát ha összesen 20 embert vesznek fel az adott szakra akkor abban a 20 főben benne van az aki önköltségesre adta be és olyan is aki államira?

Vagy 20 államisat és 20 önköltségeset vesznek fel?


2023. jún. 22. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ehhez szerintem kéne a szövegkörnyezet, de ennyi infó alapján én azt mondanám, hogy úgy értik a 20 főben benne vannak az önköltséges és államis jelentkezések is.
2023. jún. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha összesen 20, akkor 20 és kész, abban mindenki benne van. Hiába akarnának "befizetni" többen, nem lenne rá kapacitás (eszköz/terem/oktató...)
2023. jún. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezt az információt nem találom a felvi oldalon. A 20 főt csak példának írtam.

De most megnéztem az előző éveket ahol még “publikus” volt, hogy hány főt vesznek fel a szakra:

2021-ben így volt:

Államilag támogatott 5<15

Önköltséges 3<5

2023. jún. 22. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában van egy, az összes felvehető hallgatóra vonatkozó keretszám, beleértve az államis és költségtérítéses képzésen résztvevőket együtt. Ennek a fajta keretszámnak az oka a tárgyi feltételek és az oktatói terhelhetőség limitáltsága. De az állam sem hajlandó X számú hallgatónál többet finanszírozni egy adott egyetem egy adott szakán, s ez esetben van egy külön keretszám az államira felvehető hallgatók számára vonatkozóan is. Ezért van például az, hogy az ELTE jogász szakára tavaly 100 hallgatót vettek fel államira (475-ös minimumpontszámmal), de költségtérítésesre is csak további 420-at. Ez utóbbi abból adódott, hogy magának az intézménynek egyszerűen nincs kapacitása 520 felvett jogászhallgatónál többre.
2023. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Így már világos :)

2023. jún. 22. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!