Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogászként rendőrképzés? Jo...

Jogászként rendőrképzés? Jogászként szeretnék jelentkezni a 10 hónapos rendőrképzésre.

Figyelt kérdés

Az életkorom miatt az NKE nappali képzés már nem jöhet szóba, a levelező meg csak hivatásos állományból lenne lehetséges.

Mindig is érdekelt a rendőri munka és joggyakorlattal, valamint szakirányú szakjogászi diplomával is rendelkező jogászként a tudásomat jobban tudnám kamatoztatni a rendőrségen.

Van valakinek ilyen tapasztalata?


2023. júl. 3. 06:00
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Jogász létedre nem a nevezett intézménynél érdeklődsz?!


Hát jó. Én egy pogácsa árus vagyok, mellettem ül a haver, aki árufeltöltő, szólok az őrző-védő havernek, Manci néninek, a takarítónak, konzultálunk a kérdésedről, és hamarosan ismertetem veled a javaslatunkat.

Megfelel?!


Atyám, borogass!

2023. júl. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1 - es!


Bizonyára sok munkaórád ráment e magasröptű - és hozzáértő - hozzászolás kidolgozására és leírására!


Azzal konzultálsz, akivel akarsz....

2023. júl. 3. 07:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Lakóhelyed szerinti rendőr-főkapitányság humánigazgatási osztálynak írj e-mailt, ők elmodják hogy mik az aktuális lehetőségek. A 10 hónapos képzés új, akiket én ismerek ott

-akik egész régen mentek, ők rögtön szolgálatba léptek és úgy kezdték el az átképzőt. Diplomával rögtön tiszt lehettél, ha kellett olyan ember éppen

-akik nem olyan régen, ők először munkaviszonyosok lettek, elvégeztették velük a két éves tiszthelyettes-képzést, félig-meddig levelezőn (csak néhány hétig kellett bent is lakni), utána törzsőrmesterként kezdhették a tisztképzést, szintén levelezőn.

2023. júl. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha erre akarod pazarolni a tehetséged... Ám a rendőrségnél is dolgoznak jogászok, ügyvédek. Nem lenne célszerűbb abba az irányba mozdulni? Több fizetés és mégis a hatóságnak dolgozol. Vagy a fegyverrel való rohangálási vágy hajt? Rakd le a vadász engedélyt. :)
2023. júl. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4 -es!


Voltam ügyvéd és jogtanácsos is, sőt még bíró is, egy ideig. Elég volt....


Ügyvédek nem dolgoznak a rendőrségen.


Egyébként meg leírtam a kérdésemben, hogy érdekelne a rendőri munka...el kéne olvasni a kérdésemet rendesen...és értelmezni, már a megy.

2023. júl. 4. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!