Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » "Hogyha jól tanulsz jól fogsz...

"Hogyha jól tanulsz jól fogsz keresni"-t hogy lehet még komolyan venni?

Figyelt kérdés
Anyám állandóan ezt mondogatta nekem, azt látom a környezetemben, hogy akik jól tanultak nincs kiemelkedő karrierjük nem keresnek valami jól. Egyik ismerősöm nem volt jó tanuló, sokszor megbukott és most elég jól keres. Ahhoz, hogy valaki jól keressen nagyban hozzájárulnak a kapcsolatai, ötletek, hogy hogyan lehetne még több pénzt csinálni, megtalálni azt amiben tényleg jó valaki és, ha van rá piaci kereslet akkor profitálni vagy közel állni a ner lovagokhoz, hogy aztán azt hazudhasd, hogy gázszerelőből kemény munkával hogy lettél milliárdos. Egy ismerősöm van aki jól tanult és bejött neki az élet rajta kívűl nem azt látom, hogy igaz lenne a fenti mondás.
2023. júl. 3. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos kis hazánkban sehogy. Vannak országok, ahol ez igaz.
2023. júl. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Viszont minden iskola, tanfolyam lehetőség a kapcsolatépítésre, ráadásul sokkal több lehetőséged van, ha tanulsz...
2023. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem látok bele mindenki adóbevallásába. Így nem tudom megítélni, ki mennyit keres. Az elmondások, pletykák, insta fotók pedig nem jelentenek semmit.


Az nyilvánvaló, hogy a kereslet - kínálat dönti el, ki fog jól keresni. Hiába tanulsz jól, és végzel etika tanárként, és csillagos ötös vörös diplomád lesz, ha a tudásod nem piacképes.


A szaktudás piaci jellege sok esetben lineáris, de akár exponenciális is lehet. Ameddig egy festő nagyjából 25 éves korában annyit fog keresni mint 50 éves korában -sőt valószínűleg reál értéken kevesebbet fog, mert 50 évesen már sokkal lassabb, mint 25 évesen-, addig egy orvos, közgazdász, senior szakértő jóval többet, mint a pályája elején. Tehát ha a 20éves ismerőseidet nézed, esélyes, hogy nem látod a teljes képet.


Én is ismerek olyat, aki németországban villanyszerelő, baromi jó bérrel. Előtte 5 évet volt börtönben. Ő nyilván többet keres, mint én. Igaz nem összehasonlítható a két fizetés, mert ameddig ő ott van, én meg itt, addig ennek nincs sok értelme. De az én végzettségem NémetO-ban köröket verne az ő bérére.


Nem minden a pénz. Van aki tökéletesen elvan pl. egyetemi tanárként a magas presztízzsel, kutatva, oktatva, de nem kiemelkedő bérrel, mint azt pörgetni, hogy mennyit keressen.

2023. júl. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
Lányom, ha nagyon tanulsz, akkor jól kereső tanár lehetsz.
2023. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Inkább úgy helyes, hogy több lehetőséged lesz jól keresni. Hogy ezekkel ki mennyire tud élni, azt már embere és helyzete válogatja.
2023. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Látom te is Vekerdyn nőttél fel: Szard le az iskolát.

Azért ez nem egészen így van.

Ha jók a jegyeid, több iskola közül választhatsz, több lehetőséged van. Amúgy meg, aki beáll a sorba, és alkalmazkodik, azt jobban kedvelik az emberek, és jobb munkahelyet is tud szerezni magának.

Szeretem az olyan példákat, hogy a kettes tanuló most milliárdos. Van ilyen is, persze. De az általános inkább az, hogy a kettes tanuló minimálbérért robotol valami ócska helyen.

Viszont a főorvos úr a kórházban szerinted milyen tanuló volt? Na, biztos lehetsz benne, hogy nem kettes.

Amúgy is rossz korban születtünk. A rendszerváltás idején ha valakinek volt egy jó ötlete, vagy közel volt a húsosfazékhoz, akkor volt lehetősége feltörni. Most már kevésbé. Egyre inkább eltapossák a kis vállalkozókat, az állami támogatás elfogyott. Ha apád 8 elemit végzett betanított munkás, akkor 8 elemivel jó eséllyel te is csak az leszel.

Ha apád összehozott egy menő vállalkozást, akkor pici józan paraszti ésszel, és 8 általánossal azért tovább lehet vinni. Vagy csődbe is lehet dönteni.

2023. júl. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyilván külföldön is a nyelveket nem beszélő mosogatók és hűtőházi munkások futottak be véletlenül sem a műtőorvosok, senior IT managerek és brókerek ugye?
2023. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" Egyik ismerősöm nem volt jó tanuló, sokszor megbukott és most elég jól keres. "


Jaja, az öcsém is. CSak kvára nem mindegy, hogy a mocsokban, napi 12 órában.

2023. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, a magyar oktatásban lazább a kapcsolat a "jól tanulás" és a "jól keresés" között, de ennek az az oka, hogy az oktatási rendszer nem azokat a tulajdonságokat értékeli, amik a legmeghatározóbbak a jövőbeli keresetet illetően.
2023. júl. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy ki mit szeretne. Nehéz fizikai munkához sokat nem kell tanulni, egy ács vagy kőműves is kereshet jól. Az más kérdés, hogy hol fog dolgozni 40 éves kora után, meg ilyen körülmények között. Arról nem beszélve, hogy jelenleg szakiskolába inkább a buták és lusták mennek, pedig nem lenne baj, ha a szakmunkások is értenének a munkájukhoz.

Szóval ha én választhatnék, hogy programozó legyek vagy kőműves ugyanannyi fizetésért, akkor én inkább programozó lennék.

2023. júl. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!