Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tízujjas vakírás tanulásakor,...

Tízujjas vakírás tanulásakor, ha egy jó átlagos tempóban halad az ember, akkor hány leütést kell tenni naponta?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egyénfüggő - évtizedek óta használok számítógépet, 8 ujjal kalimpálva összevissza, de most van pár hónapom a gépírást megtanulni. Tudom, hogy minél többet kell gyakorolni - naponta több órát szánok rá, újra és újraismételve a könyv leckéit. De sehol se találtam egy viszonyszámot, hogy mennyi kellene legyen a napi ráfordítás.

2023. júl. 3. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Régebben napi egy órát szántam gépírásra (többet nem tudtam, mert nagyon monoton). Ezt csináltam két hónapon keresztül. Az eredmény, hogy megtanultam vakon írni, de szerintem lassan gépelek. Minden nap szoktam üzengetni, azóta is vakon gépelek, de semmit nem fejlődött a sebességem.

Igazából fogalmam sincs, hogy miért írok lassan. (Egyébként én nem könyvből tanultam, hanem egy weboldalról. Linkelni nem tudom, mert nem ma volt már...)

2023. júl. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Napi 1-2 órát szántam rá én is, az utóbbi pár napban viszont sokkal többet, 5-6-ot is, most volt időm. (Persze szünetekkel, mert elfáradok.) A gyorsaság jó lenne, de elsősorban a tartásom miatt akarom - mivel mindig néznem kellett a betűket, és sokszor kellett sokat írnom, eléggé begörbültem. Ronda és fáj. Régebben én is próbálkoztam progikkal, de nem jutottam semmire (pláne, h kellett mindig melóban is írnom, így mindig "szétvertem" a nagy nehezen begyakorolt automatizmusokat). Viszont egyszer azt olvastam, hogy az oktatóprogikat nem feltétlenül szakértők állítják össze, és nagyon, nagyon nem mindegy a sorrend, az ismétlések, a rövid-hosszú szavak váltakozása stb. Szóval a gépírástanulásnak van egy módszertana, amit ismerni kell a jó oktatóanyag elkészítéséhez. Úgyhogy beruháztam egy könyvre és kezdek haladni :)
2023. júl. 5. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!