Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biztosítási és pénzügyi...

Biztosítási és pénzügyi matematika mesterszak?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni a biztosítási és pénzügyi matematika mesterszakra bsc után, de nagy dilemmában vagyok. Jelenleg a BGE pénzügy és számvitel szakon vagyok, de minél jobban beleásom magam, annál inkább rájövök, hogy erre a mesterre inkább matek szakról kellett volna mennem. Úgy látom, hogy főleg a valószínűségszámítás, funkcionálanalízis, differenciálegyenletek kellenek, amiket PSZ-en is tanulunk, de közel sem olyan szinten, ahogyan szerintem ez a mesterszak elvárja. Pl. elméletet alig kérnek nálunk. És ahogy utánaolvastam, mindenhol azt írják, hogy gazdasági szakkal ezt a mestert elvégezni brutál nehéz, nagyon elméleti, rengeteg matekkal.

És nem tudom, hogy valójában megéri-e a plusz befektetett energiát, vagy elégedjek meg mondjuk egy pénzügy msc-vel, ami egy pénzügy és számvitel alapszak után nem tűnik nagy kihívásnak. Az egyetemen 5.0 átlagom van, de teljesen átlagos képességeim vannak szerintem, inkább a szorgalmamnak köszönhető a jó eredmény.

Van még 2 évem végzésig, addig fel tudnám húzni magam matekból önszorgalomból, de vajon megérheti? Kicsit úgy érzem, hogy teljesen másik ligában játszom mondjuk egy matek szakoshoz képest. Csúszni sem szeretnék nagyon, főleg, hogy nappalin indítják a szakot, később kezdtem az egyetemet jóval, mint egy átlag hallgató.


Nyilván nekem kell eldöntenem, hogy mit szeretnék. De gondoltam hátha van itt olyan, akinek nagyobb rálátása van erre.


2023. júl. 4. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne parázz bébi. Analízis kell hozzá, lineáris algebra (amit lehet, hogy nem tanultál még, de az nem nehéz), ökonometria és persze statisztika. Meg tudod csinálni.


Ha nagyon parázol, akkor ott van backup tervnek az elte survey statisztika mesterszak, szerintem az könnyebb és a munkaerőpiacon ugyanolyan jó. Vagy sorra nyílnak meg az adattudomány mesterszakok, nézz ki magadnak egy szimpatikusat (de vigyázz, mert lineáris algebrát szoktak kérni, szóval én a helyedben felvenném most az alapszakon amíg lehet, akàr vendég tanegységként).


Amúgy a pénzügy mesterszak sem rossz.

2023. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a biztatast. Linearis algebra szerintem mar volt, matrix, vektor ilyesmik. De csak nehany orat foglalkoztunk vele.
2023. júl. 5. 23:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én BGE marketing után jártam ilyen szakra, úgyhogy saját tapasztalatból írom, hogy:


- Mielőtt elkezded, nyomj végig egy komolyabb kalkulus vagy analízis kurzust (én a Udemyről tanultam)

- Érdemes átnézni a lineáris algebrát is

- Amikor meg elkezded, statisztikából a valószínűségi eloszlások a minden. Vedd nagyon komolyan. Érdemes egy komolyabb könyvet végigrágni (Casella-Berger, Wassermann stb.). Nagyon sokat segít a YouTube-on a StatQuest és a 3Blue1Brown csatorna.


Teljesen megcsinálható a szak. Néha izzadós :)) de tudod: no pain, no gain. :)

2023. júl. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!